Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 29 січня, 03:52:23

Прокуратура відреагувала на незаконне будівництво в центрі Чернігова

31.08.2021   10:33Агенцiя

Чернігівською окружною прокуратурою до Чернігівського окружного адміністративного суду пред’явлено позовну заяву в інтересах держави в особі Державної інспекції архітектури та містобудування України до виконавчого комітету Чернігівської міської ради, Управління архітектури та містобудування Чернігівської міської ради про визнання протиправними та скасування рішень, скасування містобудівних умов та обмежень для проектування об’єкта будівництва - багатоповерхового житлового будинку.

При здійсненні функції представництва інтересів держави в суді установлено, що комунальному підприємству Чернігівської міської ради рішенням виконавчого комітету Чернігівської міської ради від 20.12.2019 затверджено та надано містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки для будівництва багатоповерхового житлового будинку у м.Чернігові на земельній ділянці, яка перебуває в постійному користуванні комунального підприємства.

Виданими Містобудівними умовами і обмеженнями забудови земельної ділянки передбачено, що гранично допустима висотність будинку становить 15 м. Водночас у подальшому 20.08.2020 рішенням виконавчого комітету Чернігівської міської ради внесено зміни до вказаних Містобудівних умов, у частині збільшення гранично допустимої висотності будинку з 15 м до 20 м.

Натомість прокуратурою з’ясовано, що наміри забудовника не відповідають містобудівній документації на місцевому рівні, а видані вищевказані містобудівні умови (після внесення змін до них) протирічать містобудівному законодавству, будівельним нормам стандартам і правилам.

Детальний план забудови центральної частини міста Чернігів передбачає максимальну висотність забудови земельної ділянки під вищевказаним об’єктом будівництва – 15 метрів.

Крім того, територія земельної ділянки, на якій запроектоване зведення будинку, розташована на території пам’ятки археології «Третьяк» у межах комплексної охоронної зони заповідника.

Ураховуючи викладене, для нового будівництва будівель та споруд на земельній ділянці місцевою містобудівною документацією, розробленою та затвердженою у відповідності до вимог законодавства,  встановлені обмеження: щодо поверховості - не більше 5 поверхів, та щодо висотності - не більше 15 м. Відповідне обмеження покликане забезпечити схоронність Національного архітектурно-історичного заповідника міста Чернігів.

Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури

Останні новини Чернігівщини

Вакцинація від COVID-19 по Чернігівській області

Вакцинація від COVID-19 по Чернігівській області 16:12

З початку вакцинації станом на 28.01.2022 року в області щеплено всього 781 977 осіб.

П’ять громад Чернігівщини будуть вчитися будувати демократичне та гендерно рівноправне суспільство

П’ять громад Чернігівщини будуть вчитися будувати демократичне та гендерно рівноправне суспільство 16:07

В шести областях України, серед яких і Чернігівська, реалізується друга фаза проєкту «Розбудова демократичного, мирного та гендерно-рівноправного суспільства в Україні».

Начальник регіонального управління Сил тероборони Юрій Колесніченко: Ми спроможні своєчасно поставити до строю необхідну кількість людей

Начальник регіонального управління Сил тероборони Юрій Колесніченко: Ми спроможні своєчасно поставити до строю необхідну кількість людей 15:45

В області цілодобово триває розгортання сил територіальної оборони. Цей процес останнім часом викликає багато запитань та вимагає не менше роз’яснень.

Малий та середній бізнес за рахунок сплати податків забезпечили більше половини надходжень до бюджетів територіальних громад Чернігівщини

Малий та середній бізнес за рахунок сплати податків забезпечили більше половини надходжень до бюджетів територіальних громад Чернігівщини 15:42

За 2021 рік до бюджетів усіх рівнів Чернігівської області суб’єктами господарювання середнього і малого бізнесу сплачено понад 7 млрд грн податків і зборів, що становить 50,4 відс. загальної суми надходжень.

На Чернігівщині бронзовий Ленін пішов з молотка за понад 700 тисяч гривень

На Чернігівщині бронзовий Ленін пішов з молотка за понад 700 тисяч гривень 13:05

П'ятиметровий пам'ятник придбала фірма із Запоріжжя. Його хочуть переплавити на продукцію.