Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 4 липня, 08:36:53

Прокуратура повертає у власність громади гідроспоруди на Коропщині

30.08.2021   10:45Агенцiя

Чернігівський окружний адміністративний суд своїм рішенням задовольнив позов прокурора та визнав протиправною бездіяльність Коропської селищної ради Новгород-Сіверського району при набутті у комунальну власність майна інженерної інфраструктури водних об’єктів -комплексу гідротехнічних споруд на ставку-русловому «ГЕС» на території села Карильське, який включає, окрім іншого, шахтний водоскид та 900- метрову ґрунтову греблю.

Подачі позову передувало вивчення стану додержання законодавства при збереженні та використанні гідротехнічних споруд, у т.ч. водосховищ.

Суспільний інтерес у належному оформленні права комунальної власності на такі об’єкти зумовлений необхідністю забезпечення належного регулювання водокористування через наявну систему інженерних об’єктів, які після ліквідації колишніх сільськогосподарських та рибогосподарських підприємств залишилися безхазяйними, відтак зазнають руйнування, втрачають здатність здійснювати свої функції. Наведене негативно впливає на стан водних ресурсів та прилеглих земельних ділянок.

З метою запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, пов’язаних з водним фактором, прокуратура звернулася до суду з позовом, в якому вимагала визнати протиправною бездіяльність органу місцевого самоврядування та зобов’язати його вчинити дії щодо набуття у комунальну власність майна інженерної інфраструктури водного об’єкту: земляної греблі, водоскидної споруди, та інших гідроспоруд, що входять до меліоративної системи.
Надавши належну оцінку доводам сторін, Чернігівським окружним адміністративним судом позов прокурора задоволено у повному обсязі.

Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури

Останні новини Чернігівщини

Мешканці розбомбленого мікрорайону Чернігова просять допомогти розбирати завали 07:36

Надія Миколаївна прийшла допомогти розбирати завали будинку, в якому мешкала родина його учня. Жінка на рівні з чоловіками розгрібає згарище. Каже, відгукнулася на прохання взяти участь у толоці на Бобровиці.

4 липня - цей день в Україні і світі

4 липня - цей день в Україні і світі 07:29

4 липня в Україні відзначають День Національної поліції та День судового експерта

12:13

Український борщ увійшов до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони.

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу 12:05

Генеральний штаб ЗСУ розповів про оперативну ситуацію на північних кордонах України, зокрема, у Чернігівській області. Інформація подана станом на 6 ранку 2 липня 2022 року.

2 липня - цей день в Україні і світі

2 липня - цей день в Україні і світі 12:02

2 липня відзначають Всесвітній день НЛО, Міжнародний день кооперативів, Міжнародний день спортивного журналіста і Міжнародний день Дніпра.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини