Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 28 жовтня, 20:37:05

Про ефективне використання держмайна - на нараді в облдержадміністрації

09.07.2021   11:05Агенцiя

8 липня перший заступник голови Чернігівської ОДА Олена Бойко провела чергове засідання робочої групи з питань управління та розпорядження об’єктами державної власності.

— Нагадаю, що головною метою приватизації є перетворення непродуктивних активів на продуктивні. Облдержадміністрація зацікавлена в ефективному використані держмайна. Тож маємо разом розглянути можливі варіанти ефективних управлінських рішень щодо об’єктів державної власності, які використовуються не за призначенням, — наголосила Олена Бойко.

Начальник Управління забезпечення реалізації повноважень у Чернігівській області Регіонального відділення ФДМУ по Київській, Черкаській та Чернігівській областях Валерій Йовенко поінформував про виявлені об’єкти держмайна, які не використовується за призначенням. За його даними, такі об’єкти є у сфері управління Держлісагентства, Державного агентства водних ресурсів та Держгеокадастру. По деяким з об’єктів уже готуються документи для передачі в оренду. Причини того, що балансоутримувачі не хочуть виставляти об’єкти держмайна на аукціони, різні. Приміром, планують використовувати такі об’єкти самостійно, змінивши цільове призначення. Так, їдальню в селі Олешня Чернігівського району, що на балансі Державного агентства лісових ресурсів, хочуть перепрофілювати під об’єкт житлового фонду для молодих спеціалістів лісового господарства.

Також члени робочої групи розглянули питання передачі об’єктів державного житлового фонду та споруд цивільного захисту з державної в комунальну власність. Серед запрошених для обговорення цього питання — представники кількох територіальних громад, яким пропонується до передачі таке майно, а саме: Борзнянської, Городнянської, Киїнської, Ріпкинської та Прилуцької. За словами Валерія Йовенка, з понад 3700 об’єктів, що не ввійшли до статутних капіталів господарських товариств, створених в процесі приватизації й залишились на їхніх балансах, прийняті управлінські рішення по переважній більшості. Нині не більше 50 об’єктів лишаються не переданими до комунальної власності, вони найбільш проблематичні — знаходяться в напівзруйнованому стані, не мають необхідної технічної документації, балансової оціночної вартості тощо.

— Якщо на території ТГ є об’єкти житлового фонду в аварійному стані, і керівники цих громад не хочуть приймати таке майно в комунальну власність, виникає питання безпеки місцевих жителів. Адже такі об’єкти можуть руйнуватися і є потенційно небезпечними, — підкреслила Олена Бойко та звернулась до представників громад з пропозицією все ж таки брати на баланс аварійні житлові об’єкти для того, щоб згодом їх ліквідувати, а землю, яка звільниться, здати в оренду.

Підсумовуючи результати засідання, його учасники вирішили запросити представників ДСНС на наступну нараду, щоб обговорити алгоритм зняття з обліку захисних споруд цивільного захисту. Деякі громади відмовляються брати їх на свій баланс через незадовільний стан таких споруд, що фактично нівелює їх цільове призначення.

Крім того, керівнику Регіонального відділення ФДМУ рекомендували брати участь у засіданнях сесій громад, щоб проводити інформаційно-роз'яснювальну роботу щодо механізмів передачі в комунальну власність об'єктів державного житлового фонду та захисних споруд цивільного захисту.
 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Прилуцькій стоматполіклініці дотували із бюджету 300 тисяч гривень

Прилуцькій стоматполіклініці дотували із бюджету 300 тисяч гривень 20:01

На черговому засіданні виконавчого комітету Прилуцькій стоматологічній поліклініці погодилися виділити із бюджету 300 тисяч гривень на погашення заборгованості по заробітній платі.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 702 нових випадки COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 702 нових випадки COVID-19 19:31

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 28 жовтня в області зафіксовано 702 нових випадки COVID-19. Зокрема 308 — у Чернігівському районі (в тому числі 160 — у Чернігові), 143 — у Прилуцькому, 101 — у Корюківському, 81 — у Новгород-Сіверському, 69 — у Ніжинському. 95 захворілих госпіталізовані.

СБУ викрила посадовців Чернігівської міськради на розкраданні коштів, виділених на розвиток соціальної інфраструктури

СБУ викрила посадовців Чернігівської міськради на розкраданні коштів, виділених на розвиток соціальної інфраструктури 19:27

Служба безпеки України викрила посадовців Чернігівської міської ради та керівників будівельних компаній на привласненні десятків мільйонів гривень, виділених на розвиток соціальної інфраструктури міста.

На Чернігівщині триває осінній призов 19:27

Черговий призов громадян України на строкову військову службу до Збройних Сил України та інших військових формувань розпочався у жовтні цього року. Чернігівщина до кінця грудня має виконати план — 467 осіб. Завершити відправку призовників необхідно за два місяці.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини