Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 19 жовтня, 03:15:51

Проведено спільну нараду правоохоронних та інших державних органів з питань додержання вимог законодавства у сфері земельних відносин

08.07.2021   14:20Агенцiя

В ході наради її учасники напрацювали конкретні кроки щодо підвищення рівня протидії злочинності у сфері земельних правовідносин, забезпечення ефективного розслідування кримінальних правопорушень зазначеної категорії.

На обговорення наради, у якій взяли участь керівник Чернігівської обласної прокуратури Сергій Василина, начальник Головного управління Національної поліції в області Володимир Нідзельський, начальник Управління стратегічних розслідувань в області Дмитро Абрикосов, начальник Державної екологічної інспекції у області Сергій Жук, начальник Головного управління  Держгеокадастру в області Олександр Старченко та представники інших відомств, винесено надактуальне для регіону питання – додержання вимог законодавства у сфері земельних відносин, протидія кримінальним правопорушенням зазначеної категорії.

Як наголосив у своєму вступному слові Сергій Василина, сфера земельних відносин у державі перебуває на стадії активного реформування.
Завершився термін мораторію на  продаж землі сільськогосподарського призначення, наразі відкрито ринок сільськогосподарських земель. Водночас  земельні відносини є однією з найбільш корумпованих сфер державного управління. Зловживання у сфері земельних відносин призводять до зменшення надходжень до державного та місцевих бюджетів, втрати земель державної та комунальної власності.

У гонитві за отриманням надприбутків від господарської діяльності, мінімізації витрат, суб’єктами господарювання вже фактично системно здійснюється порушення вимог земельного законодавства: самовільне зайняття земель, розорювання прибережних захисних смуг, земель природно-заповідного фонду тощо.

Протидіяти таким фактам можливо лише спільними зусиллями правоохоронних органів, уповноважених органів державного контролю. Але при цьому стан протидії порушенням у сфері захисту земельних ресурсів, ефективність взаємодії правоохоронних та уповноважених органів державного контролю у цій сфері не повною мірою відповідають їх поширеності в регіоні та потребують суттєвого покращення.

Сергій Василина також зосередив увагу учасників наради на кроках щодо посилення протидії кримінальним правопорушенням у сфері земельних правовідносин з ознаками корупції, повноті вжиття заходів представницького реагування до відшкодування завданих збитків та повернення земель. Особливу увагу у цій сфері слід приділити питанням законності прийняття рішень про виділення земель у приватну власність, операцій з купівлі-продажу.  

Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури

Останні новини Чернігівщини

Чернігів очікує на договори з НАК Нафтогаз

Чернігів очікує на договори з НАК Нафтогаз 19:11

У проблемному питанні щодо закупівлі газу для бюджетних закладів, які мають газові котельні і тому тепер мають придбати його самостійно, відбулися деякі процедурні зрушення. Про них повідомив заступник чернігівського міського голови Віктор Геращенко сьогодні, 18 жовтня, на зустрічі керівництва міста з делегацією батьків вихованців дитсадка №66.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 126 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 126 нових випадків COVID-19 19:03

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 18 жовтня в області зафіксовано 126 нових випадків COVID-19.

Прокуратура повернула державі землі історико-культурного значення 16:06

Рішенням Козелецького районного суду Чернігівської області задоволено позов обласної прокуратури в інтересах Чернігівської обласної державної адміністрації до приватних осіб та ГУ Держгеокадастру в Чернігівській області про визнання недійсними наказів, свідоцтва про право власності та договору купівлі-продажу.

  Чернігівська область: рятувальники проводять профілактичні заходи серед громадян приватного житлового сектору

Чернігівська область: рятувальники проводять профілактичні заходи серед громадян приватного житлового сектору 16:04

Проведення рятувальниками Чернігівщини профілактичних відпрацювань житлового сектору є одним із методів боротьби з пожежами.

20,8% жителів Чернігівщини повністю вакциновані проти COVID-19

20,8% жителів Чернігівщини повністю вакциновані проти COVID-19 15:53

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 18 жовтня в області щеплено 377 016 осіб (46,3% від загальної кількості населення).