Менська громада оновила Стратегію розвитку громади в частині охорони довкілля
Депутати Менської міської ради проголосували «ЗА» оновлення Стратегії розвитку Менської міської ОТГ на 2018–2024 роки в частині охорони довкілля на черговій сесії, яка пройшла 30 червня.

Що таке Стратегія розвитку громади та навіщо її оновлювати? Особливо в частині охорона довкілля.
Стратегії — це довготермінові плани розвитку, які розробляються, як правило, на 7-10 років. Це бачення куди рухається громада.Проте реалізується Стратегія через щорічні плани та програми розвитку, конкретні проекти, на які виділяються чи залучаються кошти. Тому Стратегія не залежить від політичних змін чи зміни місцевого керівництва.
Кожен з нас бажає жити в такому місці, де є доступ до чистої води та повітря, споживати екологічно чисті харчові продукти; мати благоустроєні території. Тому ми маємо включити в Стратегію ті напрямки, виконання яких, в першу чергу, позитивно вплине на навколишнє середовище у майбутньому. І це не лише догляд та збереження довкілля, але й задоволення елементарних людських потреб.
Наразі в Стратегії Менської громади є розділ про екологію і акцент робиться на поглиблення дня річок (п. 2.1.1) і на налагодження системи збирання та утилізації сміття (2.1.3). Але перше (поглиблення дня річок) не вирішує причину проблеми, а лише забезпечує “косметичні” зміни. Друге (утилізація сміття) також направлене більш на “косметичні” зміни. Бо сміття, яка валяється на вулицях і на полігонах, це, звісно, не гарно, але завдає менше шкоди, ніж діяльність підприємств.
Основна перевага громад, які мають та вчасно оновлюють Стратегію розвитку – вони знають чого хочуть досягнути, які потрібні ресурси, що для цього треба робити, коли і якими силами.
Тому дуже важливо залучити всіх небайдужих до процесу розробки чи оновлення місцевої Стратегії.
Ми провели понад 15 інформаційних зустрічей в селах Менської громади, пояснюючи саму сутність Стратегії розвитку та збираючи пропозиції до її покращення стосовно охорони довкілля.
Попередньо було погоджено всіма учасниками, що Стратегія однозначно потребує доопрацювання, зокрема, потрібно включити такі напрямки як, очищення відходів підприємств (очисні споруди або поганої якості, або їх взагалі немає), безпечне зберігання відходів, реконструкція очисних споруд та інженерних мереж, тощо. Ці напрямки будуть викорінювати причини екологічних проблем, а просто боротись з наслідками.
Але, звичайно ж, наявність Стратегії розвитку громади, яка просто існує на папері, не створює жодних переваг, якщо не працювати над її реалізацією.
Тому Центр Доброчин запропонував супроводження 2 місцевих екологічних ініціатив на виконання оновленої Стратегії.
Останні новини Чернігівщини
Три школи Чернігівщини отримають майже 60 мільйонів гривень держсубвенції на модернізацію харчоблоків 11:38
У трьох закладах загальної середньої освіти області модернізують кухні за кошти держсубвенції. Відповідно до рішення Кабінету Міністрів від 25 червня 2025 року № 602-р на ці потреби спрямують близько 60 мільйонів гривень.
На Чернігівщині поліцейські оголосили підозри членам організованої злочинної групи, які організували роботу нарколабораторії промислових масштабів 11:16
Слідчі поліції Чернігівщини встановили факти злагодженої протиправної діяльності зловмисників у складі організованої злочинної групи.
Виконання бюджету у 2025 році: звіт за підсумками І кварталу 09:55
26 червня 2025 року на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради начальниця фінансового управління Олена Лисенко представила звіт про виконання бюджету Чернігівської міської територіальної громади за І квартал поточного року.
«Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги»: Чернігівщина з 2 медалями 09:32
Минулого тижня завершилися спортивні змагання «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги» сезону 2024/2025 років.
У Чернігові поліцейські оперативно затримали грабіжника 08:49
Співробітники кримінальної поліції Чернігівського райуправління поліції «за гарячим слідом» встановили 24-річного чоловіка, причетного до відкритого заволодіння мобільним телефоном з ломбарду в Чернігові.