Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 17 жовтня, 12:18:30

Про нелегальний бізнес – на нараді в ОДА

26.06.2021   10:47Агенцiя

25 червня перша заступниця голови ОДА Олена Бойко провела установче засідання робочої групи з припинення нелегального бізнесу на території Чернігівської області.

До її складу увійшли представники державних контролюючих та правоохоронних органів. Приводом для створення робочої групи послугувала нещодавня зустріч голови ОДА Анни Коваленко з представниками малого та середнього бізнесу, на якій підприємці наголосили: наразі гостро стоїть питання діяльності незареєстрованого бізнесу в області та його вплив на конкурентне середовище та легальну підприємницьку діяльність.

— Наше завдання — спільно знайти механізм запобігання такого явища, як нелегальне виробництво. Адже воно не дозволяє громадам отримувати податки, а задіяним працівникам — належні соціальні гарантії, передбачені законодавством про працю, — наголосила Олена Бойко. — Також ми розраховуємо на суспільну свідомість і допомогу з боку громадян щодо виявлення фактів нелегальної виробничої діяльності. У разі підтвердження інформації про такі факти компетентними органами вживатимуться всі необхідні заходи.

Учасники засідання обговорили повноваження державних органів щодо припинення роботи нелегальних виробників та визначили першочергові завдання задля формування здорового бізнес-середовища. Також мова йшла про необхідність внесення змін до нормативно-правових актів щодо розширення повноважень державних органів при виявленні та припиненні нелегальної підприємницької діяльності.

Члени робочої групи відмітили, що основними проблемними питаннями у роботі з ліквідації нелегального бізнесу є дефіцит інформації щодо незаконної виробничої діяльності. А також неможливість потрапити на територію, де проводиться така діяльність. Оскільки це переважно приватна територія, і контролюючі та правоохоронні органи не мають повноважень туди заходити без дозволу господаря.

За результатами засідання вирішили рекомендувати Управлінню Національної поліції провести роботу з дільничними інспекторами з метою виявлення місць, де здійснюється нелегальне виробництво чи продаж. Крім того, провести інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення, спрямовану на підвищення соціальної відповідальності.

Наступне засідання робочої групи запланували провести за участі представників малого та середнього бізнесу Чернігівщини.

Останні новини Чернігівщини

П’ять цікавих фактів про борщ, яких ви не знали

П’ять цікавих фактів про борщ, яких ви не знали 10:59

Приготування борщу увійде до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини, повідомило Міністерство культури та інформаційної політики України.

9 найкорисніших рослинних олій для організму людини

9 найкорисніших рослинних олій для організму людини 10:53

Якщо з настанням осені до вас часто чіпляються застуди, погіршилося травлення, або шкіра страждає від сухості, вам всього лише необхідно запастися потрібними рослинними оліями, вживати їх в їжу щодня і дуже скоро ви будете виглядати і відчувати себе чудово!

Смачні рецепти вихідного дня: готуємо турецький бурек

Смачні рецепти вихідного дня: готуємо турецький бурек 10:31

Бурек — це ситний пиріг родом з Туреччини. Існує безліч способів його приготування, деякі навіть передаються з покоління в покоління.

Вікторія Апанасенко з Чернігова стала I Міс Україна Всесвіт-2021

Вікторія Апанасенко з Чернігова стала I Міс Україна Всесвіт-2021 10:26

У п'ятизірковому київському готелі Fairmont Grand Hotel Kyiv відбувся фінал конкурсу краси Міс Україна Всесвіт-2021.

Гороскоп на тиждень з 18 до 24 жовтня 2021 року

Гороскоп на тиждень з 18 до 24 жовтня 2021 року 10:13

Головна подія тижня – це повний місяць 20 жовтня. Він буде досить різким. Цей повний місяць актуалізує теми взаємин між людьми, конфліктів, відстоювання своїх прав і ролі в парі.