Марафон довжиною в кілька століть: історики області обговорили конституційний процес в Україні
Днями вся Україна відзначатиме 25-річчя від дня ухвалення Конституції України — її Основного Закону.
Конституція України задекларувала загальнолюдські, загальноєвропейські принципи. А за правами і свободами людини вважається однією з найдемократичніших і найдосконаліших у світі.
Утім, конституційний процес не завершився 28 червня 1996 року. Він триває, допоки існує держава і розвивається суспільство.
Про історію прийняття Основного Закону та сучасні процеси говорили сьогодні у Чернігові місцеві історики під час засідання круглого столу. Зокрема, представник Українського інституту національної пам’яті в області Сергій Бутко розповів про ухвалення Конституції України, а також цікаві маловідомі факти.
Учасники засідання говорили і про передумови цієї важливої події українського державотворення та відомих чернігівців, які мали відношення до згаданого процесу.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
Грантова підтримка агробізнесу: актуальні програми та особливості їх реалізації на Чернігівщині 10:54
Цього року, як і в попередні, агропромислові виробники Чернігівської області або ж ті, які лише планують реалізувати себе в цій сфері, можуть скористатися державною допомогою. Якою саме – розповів сьогодні на брифінгу в медіацентрі ОВА директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Олег Крапивний.
Соціальний бізнес громади: у Гончарівській ТГ відкрили комунальну пекарню 10:37
Під час робочого візиту в Гончарівську громаду начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус зосередив увагу на проєктах місцевого комунального підприємства.
Незаконна порубка лісу на понад 1 млн грн – судитимуть лісника на Прилуччині 10:03
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури направлено до суду обвинувальний акт стосовно в.о. лісничого районного агролісогосподарства за фактом пособництва незаконній порубці дерев та їх перевезенні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 246 КК України).
Чернігів будує єдину цифрову освітню екосистему: підписано меморандум із офіційним партнером Google for Education 10:19
Управління освіти Чернігівської міської ради зробило стартегічний крок у цифровій трансформації галузі — підписано меморандум про співпрацю з офіційним партнером Google for Education в Україні.
Надзвичайні події в області за останню добу 09:47
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 5 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 3 особи постраждали.