Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 3 жовтня, 00:34:11

У Держпродспоживслужбі запевняють: від початку року в регіоні зберігається благополучна епізоотична ситуація

22.06.2021   07:42Агенцiя

За словами фахівців Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини, від початку року і досі Чернігівська область залишається благополучною по інфекційних захворюваннях тварин.

З-поміж іншого це є наслідком наполегливої роботи Держпродспоживслужби, в тому числі у напрямку активізації профілактичних заходів. Зокрема, від січня по травень включно спеціалісти державної ветеринарної медицини області зробили майже 5 мільйонів щеплень та здійснили близько 52 тисяч лікувально-профілактичних обробок тварин.

Крім того, у 2021 році на  засіданнях ДНПК при Чернігівській обласній державній адміністрації і при районних, міських державних адміністраціях обговорювались питання щодо профілактики, недопущення занесення та розповсюдження інфекційних хвороб тварин. Загалом відбулось 33 таких зібрання, на яких були ухвалені  відповідні рішення.

Від початку року регіон повністю благополучний по АЧС. Також в області не зареєстровано жодного випадку захворювання на сказ. Протягом січня-травня у населених пунктах Чернігівщини спеціалісти державних лікарень ветмедицини щепили антирабічною вакциною 4770 голів ВРХ, 29 - дрібної рогатої худоби, 36 коней, 45309 собак та 40832 котів. Для лабораторного контролю за ефективністю пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин у мисливських угіддях регіону відібрано 580 зразків.

Відповідно до моніторингу губчастоподібної енцефалопатії великої рогатої худоби проведено облік поголів’я старше трьох років у господарствах різних форм власності, зроблений аналіз забою великої рогатої худоби  на м’ясопереробних підприємствах області, відібрані відповідні проби та направлені на дослідження до Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики і ветеринарно-санітарної експертизи.

Останні новини Чернігівщини

Поки триває відновлення електропостачання, всі критичні служби діють за відпрацьованим планом – В’ячеслав Чаус про ліквідацію наслідків обстрілів енергосистеми 10:19

Ліквідація наслідків обстрілів енергооб’єктів російськими терористами – з цього питання начальник ОВА В’ячеслав Чаус провів термінове засідання обласної комісії з питань з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Залучено і всіх комунальні служби міста Чернігова.

«Вистояли. Вижили. Переможемо»: у Чернігові презентували фільм про захисників і захисниць та вручили почесні нагороди 09:38

Традиційно 1 жовтня українці відзначають День захисників і захисниць. В обласному центрі вітали військовослужбовців, рятувальників і правоохоронців.

День захисників та захисниць України: у Чернігові вшанували воїнів та підняли «Прапор Надії» 09:16

Учора у Чернігові біля Катерининської церкви замайорів «Прапор Надії». Це символ віри у повернення українських полонених і зниклих безвісти. Його підняв колишній військовополонений, воїн 119 окремої бригади Регіонального управління Сил ТрО «Північ» Сергій Маценко.

2 жовтня: цей день в Україні і світі 09:12

2 жовтня відзначають Міжнародний день боротьби проти насилля, Міжнародний день соціального педагога, Всесвітній день без алкоголю, Всесвітній день сільськогосподарських тварин, Всесвітній день повітряної кульки, Всесвітній день гри, День аудіофіла.

Прилуцькі поліцейські затримали чоловіка, який завдав смертельних тілесних ушкоджень власній матері 11:31

Оперативники Прилуцького районного відділу поліції затримали 45-річного мешканця Линовицької громади, який завдав своїй 70-річній матері тяжких тілесних ушкоджень, що призвели до її смерті. Чоловікові загрожує до 10 років позбавлення волі.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини