У Парафіївці і Тростянці відкрили новозбудовані амбулаторії
Мережа закладів охорони здоров’я Чернігівщини поповнилася двома об’єктами: у Прилуцькому районі відкрили амбулаторії загальної практики сімейної медицини.
Голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко передала очільниці Парафіївської громади Галині Петруші всі необхідні документи та ключі від обох закладів.
Спершу урочистості відбулися у Парафіївці.
Вітаючи жителів селища з відкриттям амбулаторії, Анна Коваленко підкреслила, що об’єкт збудований за активної підтримки громади. Адже із витрачених восьми мільйонів гривень 800 тисяч — кошти місцевого бюджету.
— Ця амбулаторія розрахована для роботи чотирьох лікарів, які обслуговуватимуть близько 4 тисяч мешканців семи сіл. Медики працюватимуть в комфортних умовах, застосовуючи сучасне діагностичне обладнання. Крім того, лікарі зможуть оперативно реагувати на виклики — сьогодні у їхнє розпорядження передаємо новий автомобіль, — зазначила голова ОДА і додала, що команди і Президента України, і Кабінету Міністрів, і облдержадміністрації дбають про здоров'я і безпеку громадян незалежно від того, де вони живуть: у місті чи селі. Так, завдяки програмі Президента України «Велике будівництво» не тільки активно розбудовується медична інфраструктура, а й оновлюється відповідне устаткування.
Амбулаторія в Тростянці отримала абсолютно ідентичний набір оснащення та транспорт. Втім вона трохи менша, адже розрахована для роботи лише двох лікарів. Вони обслуговуватимуть півтори тисячі людей з Тростянця та сусідніх сіл: Бережівки та Верескунів. Вартість цього проєкту — 5,2 мільйона гривень.
Під час брифінгу, що відбувся в Тростянці в рамках відкриття амбулаторії, Анна Коваленко зазначила, що на Чернігівщині за програмою “Велике будівництво” заплановано відкрити 19 амбулаторій загальної практики сімейної медицини, побудованих “з нуля”.
— Щодо 12 з них — роботи завершені стовідсотково. А п’ять, не враховуючи сьогоднішні, вже навіть передані на баланс громадам (Бахмацька, Тур’янська, Плисківська, Чорнотицька та в селі Салтикова Дівиця). Ще п’ять — у селах Кобижча, Нехаївка, Журавка, Вертіївка та селищі Холми — будуть передані найближчим часом. Відповідне розпорядження підписане на виїзному засіданні Кабміну 12 травня, — сказала голова ОДА.
Решта об’єктів (в селах Гремяч, Киїнка, Стольне, Хоробичі та Халявин) перебувають на завершальній стадії будівництва.
Усі амбулаторії отримують типові набори сучасного діагностичного обладнання та якісне оснащення.
Також в області реалізуються проєкти розбудови 9 приймальних відділень опорних закладів охорони здоров’я в госпітальних округах. Шість відділень уже модернізовані.
За словами Анни Коваленко, до кінця року всі заплановані об’єкти “Великого будівництва” за відсутності форс-мажорів мають завершитися.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
У філармонійному центрі розпочався зимовий казковий цикл 11:14
Зима розпочалася — і знову чарівний світ, і знову казка! У ці дні діти з особливим нетерпінням чекають на подарунки від Святого Миколая-чудотворця.
У Чернігові поліція працює на місці атаки рф по житловому району 11:11
Сьогодні вночі ворог вкотре атакував мирне населення Чернігова. Окупанти поцілили по житловому району в центрі міста. Попередньо відомо, що від удару постраждали троє чернігівців.
Бюджети Чернігівщини отримали 2,5 мільярди гривень податків у листопаді 2025 року 11:08
Головне управління ДПС у Чернігівській області висловлює вдячність платникам податків за сумлінне виконання податкових зобов’язань та вагомий внесок у розвиток економіки й забезпечення функціонування соціальної, освітньої, медичної та інших важливих сфер життя держави та області.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:05
Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій загинули 2 особи.
8 грудня: цей день в Україні і світі 09:03
День 1383 Російська агресія - Day 1383 Russian aggression