Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 4 серпня, 20:52:13

"Пліч-о-пліч стали біль і мужність"

17.06.2021   10:03Агенцiя

Під таким гаслом відбулася зустріч членів обласної організації «Союз Чорнобиль України», ліквідаторів аварії на ЧАЕС та членів їх сімей. Участь у ній взяли заступниця голови ОДА Олена Дума та заступник голови обласної ради Дмитро Блауш.

Розпочинаючи захід, очільник обласного осередку Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» Анатолій Лігун зауважив, що Чернігівщина одна із тих областей, які зазнали найбільшого впливу радіації, а до ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС долучилось більше 15 тисяч наших земляків. На сьогодні на території Придесення, за даними організації, проживає 7800 ліквідаторів, із яких 2800 мають інвалідність, понад 6 000 жителів області мають статусу потерпілих від Чорнобильської катастрофи, адже проживають на радіоактивно забруднених територіях Сіверщини.

Заступниця голови облдержадміністрації зазначила, що цьогоріч в області за державною програмою «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» передбачено 57 мільйонів гривень. І хоча ця сума не покриває всі потреби, вона все ж таки на 4 мільйони більша, ніж минулого року.

Дмитро Блауш, звертаючись до присутніх, відзначив, що хоч із моменту аварії на Чорнобильській АЕС минуло вже 35 років, багато проблем ліквідаторів та постраждалих від наслідків найбільшої ядерної катастрофи залишаються й досі не до кінця вирішеними, а на забезпечення належних соціальних гарантій та захист інтересів чорнобильців, на жаль, в державі дуже часто не звертається належна увага.


За значний особистий внесок у подолання наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та за багаторічну активну громадську діяльність та з нагоди 35-х роковин Чорнобильської катастрофи Почесною грамотою обласної державної адміністрації нагороджено:

АВРАМОВА Юрія Олександровича – члена Чернігівської обласної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України»;

ВАЛЕНТІЯ Олександра Дмитровича – члена Чернігівської обласної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України»;

СКОТАРЯ Миколу Миколайовича – голову Корюківської районної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України»;

ЧМУТА Володимира Григоровича – голову Талалаївської районної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України».


Подяку голови обласної державної адміністрації оголошено:

БАРАНОВУ Олександру Олександровичу – члену Чернігівської обласної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України»;

БОЙКАЧОВУ Миколі Григоровичу – голові Чернігівської районної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України»;

ДАВИДЕНКУ Миколі Віталійовичу – члену Чернігівської обласної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України»;

ПЕЛЕКАЙСУ Рудольфу Карловичу – члену Чернігівської обласної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України»;

СКУМІНІЙ Ларисі Олександрівні – члену Чернігівської обласної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України»;

Колективу Чернігівської обласної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України»
(голова – ЛІГУН Анатолій Михайлович).


Грамотою Верховної Ради України нагороджено учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії Анатолія Лазара.

Почесною грамотою обласної ради відзначено учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1-ї категорії Миколу Марковича та Івана Мозоля.

Подяки обласної ради оголошено учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1-ї категорії Павлу Герасимчуку та Олександру Івасенку, члену Чернігівської обласної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» Людмилі Хоменко та потерпілій внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС Тетяні Ярош.

Після цього присутні обговорили із керівниками області актуальні проблеми соціального захисту та пенсійного забезпечення, розповіли про те, чим живуть сьогодні ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС та їх родини, а також окреслили коло питань, у вирішенні яких можуть посприяти місцеві органи виконавчої та представницької влади.

Останні новини Чернігівщини

Володимир Зеленський призначив нового голову Чернігівської ОДА 14:08

Президент України Володимир Зеленський призначив головою Чернігівської обласної державної адміністрації В’ячеслава Чауса.

Обстановка на кордоні

Обстановка на кордоні 13:23

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Пам’ятаємо про важливість вакцинації проти COVID-19

Пам’ятаємо про важливість вакцинації проти COVID-19 13:21

Вже не для кого не секрет, що людству доведеться жити із коронавірусною інфекцією тривалий час.

У пункті пропуску «Сеньківка» прикордонники виявили наркотичну речовину

У пункті пропуску «Сеньківка» прикордонники виявили наркотичну речовину 13:16

Сьогодні, близько опівночі, в пункті пропуску «Сеньківка» прикордонники відділу «Гірськ» Чернігівського загону спільно із співробітниками митної служби виявили іноземця, який намагався перемістити через кордон наркотичну речовину рослинного походження.

У Срібнянській громаді збирають ідеї проєктів для реалізації стратегії розвитку

У Срібнянській громаді збирають ідеї проєктів для реалізації стратегії розвитку 13:11

Срібнянська громада вийшла на фінішну пряму у процесі розробки стратегії розвитку до 2027 року. Наразі Робоча група визначила матрицю цілей стратегії та збирає проєктні ідеї для її реалізації стратегії.