Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 28 жовтня, 03:58:07

Протягом січня-травня фахівці Держпродспоживслужби Чернігівщини перевірили майже 80 суб’єктів господарювання

16.06.2021   08:41Агенцiя

За 5 місяців нинішнього року спеціалісти відділу контролю у сфері торгівлі, робіт та послуг Управління захисту споживачів здійснили 77 перевірок суб’єктів господарської діяльності щодо виконання норм законодавства про захист прав споживачів.

Порушення виявлені на 43 підприємствах.

Загалом від початку року виявлено 47 видів порушень, які стосувались, зокрема, відсутності необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації, реалізації продукції без документів, що підтверджують якість та безпеку товарів (робіт, послуг), невиконання приписів про усунення порушень прав споживачів, порушень умов договору про виконання роботи, надання послуги між споживачем і виконавцем. Крім того, фіксувались такі порушення, як несвоєчасне виконання гарантійних зобов’язань, неналежним чином оформлений куточок споживача, надання неякісних житлово-комунальних послуг, неналежне нарахування оплати за опалення місць загального користування, неякісне надання послуг з перевезення пасажирів автомобільним транспортом тощо.

Протягом січня-травня до Управління захисту споживачів надійшло на розгляд 187 письмових звернень (на 26 більше, ніж за відповідний період торік). 153 з них були розглянуті, 99 – задоволені. За результатами розгляду звернень споживачам повернуто понад 116 тисяч гривень (торік ця сума склала близько 75 тисяч гривень).  

За результатами перевірок до 21 особи застосовано адміністративні стягнення у вигляді штрафів на загальну суму 5,491 тисяч гривень і до 11 суб’єктів господарювання - адміністративно-господарські санкції на загальну суму 54,18 тисяч гривень. Суб’єктам господарювання видано 21 припис про припинення порушень прав споживачів.

Останні новини Чернігівщини

 За минулу добу в Чернігівській області виявлено 321 новий випадок COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 321 новий випадок COVID-19 20:17

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 27 жовтня в області зафіксовано 321 новий випадок COVID-19. Зокрема 198 — у Чернігівському районі (в тому числі 129 — у Чернігові), 95 — у Ніжинському, 16 — у Корюківському, 12 — у Прилуцькому. 126 захворілих госпіталізовані

  Випалювання сухої рослинності шкодить довкіллю і карається значними штрафами

Випалювання сухої рослинності шкодить довкіллю і карається значними штрафами 20:13

Нині триває осіннє прибирання полів, городів та присадибних ділянок. Часто ці роботи завершуються спалюванням сухої рослинності та пожнивних решток. Це, у свою чергу, може спричинити масштабні пожежі, скорочення біологічного різноманіття, а найстрашніше – людські жертви.

Визначено кандидатуру на посаду директора РЛП «Ялівщина»

Визначено кандидатуру на посаду директора РЛП «Ялівщина» 19:20

Засідання відповідної конкурсної комісії провів сьогодні, 27 жовтня, заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Дмитро Іванов.

 Червона зона: як працюватимуть садки та школи

Червона зона: як працюватимуть садки та школи 19:09

З 30 жовтня лише 55 із 426 шкіл Чернігівщини зможуть працювати очно. 100% працівників цих закладів мають «зелений» COVID-сертифікат та повне право працювати у «червоній» зоні, куди з цієї суботи переходить і наша область.

 60-річний ювілей відзначив Інститут сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН

60-річний ювілей відзначив Інститут сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН 19:02

З визначною датою привітали колектив установи Дмитро Іванов, заступник голови ОДА, Дмитро Блауш, заступник голови обласної ради, Юрій Лупенко, віцепрезидент Національної академії аграрних наук України та народний депутат України Валерій Зуб.