Центр соціальної адаптації потрібен
2 червня заступник голови обласної ради Дмитро Блауш провів засідання робочої групи з питань реформування комунальної установи «Чернігівський обласний соціальної адаптації» Чернігівської обласної ради в комунальне підприємство.

У засіданні робочої групи, яка створена розпорядженням голови обласної ради від 14 травня 2021 року № 60, взяли участь начальник управління комунального майна обласної ради Василь Куліда, депутати обласної ради Олександр Кузьменко, Олена Яцкова та Олександр Демиденко.
Директор комунальної установи «Чернігівський обласний центр соціальної адаптації» Чернігівської обласної ради Микола Романов ознайомив з діяльністю закладу, який створений рішенням обласної ради сьомого скликання з метою забезпечення умов для соціальної адаптації громадян, які опинилися в складних життєвих обставинах (бездомних, безпритульних та осіб, які звільнилися з місць позбавлення волі), залучення їх до продуктивної праці. За словами Миколи Романова, ідея перебудови роботи закладу у новий соціальний статус полягає в необхідності забезпечити фінансування діяльності та створення можливості для використання земельних ділянок і майнового комплексу для утримання господарства, вирощування сільгосппродукції, облаштування теплиць тощо.
До обговорення питання доцільності реформування закладу долучилися заступник директора Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації - начальник управління соціального захисту Інна Cнегерьова, радник заступника голови ОДА Віталій Мамедов.
Серед іншого було озвучено ідею створення служби підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства, та можливість отримувати субвенцію із державного бюджету для її забезпечення. Прозвучала ініціатива організувати роботу за прикладом діяльності Центру медико-соціальної та фізичної реабілітації інвалідів з порушеннями фізичного розвитку «Інтеграція» та КП «Надія», де очевидний синергетичний ефект взаємодії громадської організації та комунального підприємства.
Заступник голови обласної ради Дмитро Блауш висловив однозначну позицію, що центр потрібен, аби люди отримували ще один шанс повернутися до повноцінного життя у суспільстві. Цей унікальний заклад необхідний для надання послуг соціальної адаптації людям, що опинилися в складних життєвих умовах, а для цього потрібно врегулювати питання використання ресурсів, залучення фінансів, виробити чітку структуру і стратегію розвитку.
Учасники робочої групи доручили директору комунальної установи Миколі Романову сформувати і представити перспективний план розвитку та вирішили найближчим часом обстежити майновий комплекс, що перебуває в оперативному управлінні Центру і знаходиться у селі Левоньки Чернігівського району, і вже тоді за результатами розгляду сформувати пропозиції щодо доцільності реформування комунальної установи «Чернігівський обласний центр соціальної адаптації» Чернігівської обласної ради.
Відділ інформаційного забезпечення виконавчого апарату Чернігівської обласної ради
Останні новини Чернігівщини

У Чернігові стартує безкоштовний курс із правил дорожнього руху — готуватимуть до іспиту і не тільки 17:24
У Чернігові відкрили набір на безоплатний курс із вивчення правил дорожнього руху. Заняття допоможуть не лише тим, хто готується складати іспит у сервісному центрі МВС, а й досвідченим водіям, які хочуть освіжити знання і бути в курсі останніх змін у ПДР. Навчання триває місяць.
Відбулось обговорення результатів державного фінансового аудиту бюджету Деснянської селищної територіальної громади 17:16
Сьогодні в Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області проведено робочу зустріч за участю начальника управління Олександра Кондрашова та голови Деснянської селищної ради Юрія Осташевського, в ході якої обговорено результати державного фінансового аудиту бюджету Деснянської селищної територіальної громади за період з 01.01.2021 по 31.12.2024.

Шанс стати конкурентоспроможними на ринку праці для учасників бойових дій та людей з інвалідністю внаслідок війни 17:14
Державна служба зайнятості в рамках експериментального проєкту забезпечує безоплатне професійне навчання для учасників бойових дій та людей з інвалідністю, які постраждали через війну.

Доєднуйтеся 19 червня до кампанії на підтримку постраждалих від сексуального насильства в умовах війни 14:10
Сьогодні, 19 червня, стартує інформаційна кампанія до Міжнародного дня протидії сексуальному насильству під час конфлікту. Кампанія ініційована в межах головування України в Глобальному Альянсі із попередження сексуального насильства під час війни (далі - СНПК).
Осередок безпеки: у Мринській громаді на Чернігівщині запрацювала поліцейська станція 11:59
У Мринській громаді Ніжинського району розпочала роботу нова поліцейська станція. Відтепер у громаді підтримує правопорядок та дбає про безпеку населення поліцейський офіцер громади Олександр Коровкевич, який надає поліцейські послуги для понад 4000 місцевих мешканців.