Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 15 серпня, 06:50:08

Ваучер на навчання - нові можливості працевлаштування

03.06.2021   07:46Агенцiя

За сприяння служби зайнятості безкоштовно здобути нову професію чи підвищити кваліфікацію можуть громадяни, які не є офіційно зареєстрованими безробітними.

Щоправда, не всі бажаючі, а лише певних категорій. Служба зайнятості надає їм ваучер на навчання. Завдяки цій програмі наразі дев’ять жінок здобувають професію швачка, яка, до речі, користується сталим попитом на ринку праці області.

Всі жінки – працюючі, дехто з вищою освітою. За словами начальника відділу організації профнавчання Чернігівського обласного центру зайнятості Сергія Заровного, ваучер на навчання надається громадянам віком 45+, які мають професійно-технічну або вищу освіту, не менше 15 років страхового стажу і не досягли пенсійного віку. На ваучер можуть розраховувати також внутрішньо переміщені особи, звільнені з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби), учасники АТО.

Навчання розпочалося в квітні. Вчаться жінки в Чернігівському вищому професійному училищі побутового обслуговування на базі Навчально-практичного центру сучасних швейних технологій і дизайну, що діє там. Матеріально-технічна база навчального закладу досить потужна: майстерні обладнані сучасними швейними машинами, потрібними матеріалами та інструментами. Навчання проводять досвідчені викладачі та майстри виробничого навчання. Триватиме воно 5 місяців, по закінченню слухачки отримають кваліфікацію за професією швачка 3 розряду. За цей період вони навчаться виконувати на швейних машинах та вручну операції з обробки окремих деталей, вузлів та пошиття виробів з різних матеріалів, малювати моделі одягу в різних техніках, освоять процес розкрою тканини, дізнаються про склад, будову, властивості, ґатунок, асортимент тканин тощо. Після вивчення теоретичного матеріалу та виробничого навчання майбутні швачки закріплять отримані знання на виробничій практиці.

Якщо вас зацікавила можливість отримання ваучера на навчання, звертайтеся до будь-якого структурного підрозділу Чернігівського обласного центру зайнятості.

Останні новини Чернігівщини

Отримано чергову партію генераторів для посилення енергетичної стійкості 16:14

Чернігівська територіальна громада отримала партію генераторів для посилення енергетичної стійкості міста. 17 генераторів потужністю від 50 до 200 кВт будуть розподілені між підприємствами критичної інфраструктури та соціальними об’єктами громади.

Поліцейські Чернігівщини нагадують громадянам правила безпечного відпочинку біля водойм 15:33

Інспектори ювенальної превенції спільно з поліцейськими водної поліції Чернігівщини провели профілактичний захід поблизу водойм у Чернігові.

Від 100 тисяч на старті до 2,5 мільйона гривень на розвиток: програма «Власна справа» оновлює можливості для підприємців 15:12

Про нові умови отримання грантів, зміни в законодавстві та практичні питання участі у програмі «Власна справа» говорили під час чергової зустрічі в межах платформи «Діалог влади та бізнесу».

У Чернігові завершено заміну ділянки тепломережі на вул. М. Загривного 14:28

Випробування на міцність тепломережі по цій вулиці цьогоріч не пройшли — щорічна перевірка тиском виявила витік.

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за добу 13:58

Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 8 пожеж.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини