Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 квітня, 15:45:16

У Чернігівській ОДА обговорили можливості соціальної підтримки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

26.05.2021   08:19Агенцiя

25 травня під керівництвом заступниці голови облдержадміністрації Олени Думи відбулося розширене засідання координаційної ради у справах дітей.

В режимі онлайн до обговорення долучилися представники районних державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування територіальних громад, фахівці служб у справах дітей.

- Одним із пріоритетів соціальної політики України в цілому та Чернігівської області зокрема є розвиток та удосконалення системи сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Приємно відзначити, що з завершенням процесу децентралізації в кожній із 57 ОТГ створені служби у справах дітей. Місцева влада стає ближчою до сімей та дітей, які в першу чергу потребують допомоги, - зазначила Олена Дума.

Більш детально про стан влаштування дітей у сімейні форми виховання, проблеми та можливі шляхи покращення ситуації поінформував Станіслав Железний, заступник начальника Служби у справах дітей облдержадміністрації.

За його словами, справи підоблікових категорій дітей передані від ліквідованих районів до громад, але реформа щодо захисту прав дітей продовжується.

- На цьому етапі дуже важливо скоординувати роботу служб сільського, селищного та районного рівнів. Якщо відсутня можливість влаштувати дитину під опіку чи піклування родичам, то необхідно разом шукати прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу чи  усиновлювачів. Направлення дитини в інтернатну установу може відбуватись тільки у крайніх випадках, коли всі інші можливості вичерпані, - наголосив Станіслав Железний.

Загалом сімейними формами виховання в області охоплено 93,2% дітей, що на 0,7% перевищує середньоукраїнський показник та на 1,2% - показник минулого року. З початку поточного року усиновлено 17 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. У порівнянні з минулим роком кількість вихованців у прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу збільшилась на 2,2%. З початку поточного року до цих альтернативних форм сімейного виховання в області влаштовано 18 дітей, до кінця року планується влаштувати ще 43 дитини.

Учасники координаційної ради також порушили питання наставництва.

- За ініціативи голови облдержадміністрації Анни Коваленко наставництво стало одним із  пріоритетів у діяльності місцевих органів влади. Адже в обласних закладах інституційного догляду перебуває більше 1 тис. дітей і всі вони потребують допомоги дорослого адаптуватися в суспільстві, - наголосила Алла Кот, директора Обласного центру соціальних служб.

У ході засідання розглянули і питання вирішення житлових проблем дітей-сиріт та  дітей, позбавлених батьківського піклування. У регіоні на квартирному обліку наразі налічується понад 1300 таких дітей та осіб віком від 16 та понад 23 років.

Виконання обласної Програми із забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2021-2023 роки, дасть змогу придбати 30 об’єктів нерухомості для такої категорії громадян.

- Ми мусимо докласти максимум зусиль для того, щоб забезпечити кожній дитині передбачені державою гарантії щодо виховання у сімейному оточенні, пошуку наставників, забезпечення житлом чи іншої соціальної підтримки. Адже від результатів нашої роботи залежить дитяче благополуччя, - наголосила Олена Дума.

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини