Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 02:48:20

Судові охоронці Чернігівщини та Київщини провели спільний тактико-спеціальний вишкіл

25.05.2021   11:29Агенцiя

Суботнім ранком біля Чернігівського районного суду - велелюдно. На об'єкті охорони в повному екіпіруванні сконцентровані посилені наряди співробітників Служби судової охорони. Зі столичного регіону прибула група швидкого реагування та підрозділ особистої охорони суддів.

За легендою -  у цей час у стінах суду проводиться резонансне засідання.

Біля центрального входу зібрався чималий натовп молодиків, які своєю поведінкою показують, що прийшли сюди не з добрими намірами. Ведуть себе зухвало, намагаючись проникнути всередину. Перед судовими охоронцями стоїть завдання за будь-якого розвитку ситуації забезпечити громадський порядок, не допустити проявів неповаги до суду та інших протиправних дій. Щоб суддя мав змогу виконати свою роботу - вчинити правосуддя неупереджено і без тиску. При цьому, однією з першочергових задач залишається всебічна охорона усіх учасників судового процесу.

- У навчаннях було задіяно близько півсотні судових охоронців. Особливо цінним для особового складу чернігівського регіону стала участь колег з Київщини. Приїхали судові охоронці з великим досвідом роботи у групах швидкого реагування, а також підрозділах особистого захисту суддів, щоб на власному прикладі продемонструвати правильність та послідовність тактики дій, - прокоментував начальник територіального управління Служби судової охорони у Чернігівській області Олександр Рибак.  

Такі навчання є невід'ємною частиною служби, кажуть судові охоронці. Щоразу відпрацьовуються різні ситуації, на різних об’єктах охорони. Треба бути готовими миттєво вжити заходів реагування і злагоджено протидіяти небезпеці.

Цього разу планом передбачено декілька навчальних питань. Зокрема, стримування натовпу та перекриття вільного доступу до зали засідань, відпрацювання тактичних прийомів при евакуації судді та адвоката, видалення із зали і передача до рук Нацполіції найбільш активних порушників громадського порядку.

Виконання завдань значно ускладнюється специфікою самої будівлі райсуду. Вузькі коридори та невелике приміщення зали засідань обмежують маневрування нарядів, масивні стіни перешкоджають проходженню сигналу радіозв'язку. Щоб правильно виконати завдання і досягти бажаного ефекту, важливо врахувати всі моменти. Адже в реальному житті часу на зволікання немає. Власне для цього й організовуються тактико-спеціальні навчання

Останній етап - підведення підсумків. Детально проаналізували дії кожного підрозділу, вказавши, на що треба звернути посилену увагу. Керівники навчань відзначили, що співробітники із завданнями впоралися, продемонструвавши належний рівень підготовки.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.