Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 19 жовтня, 03:34:57

Чернігівщина лідирує за показниками у сфері соціального захисту. ВІДЕО

20.05.2021   07:40Агенцiя

Про це 19 травня, під час брифінгу повідомила заступниця голови Чернігівської облдержадміністрації Олена Дума.

Завдяки ефективній роботі обласної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати та конструктивному діалогу голови ОДА Анни Коваленко з підприємцями-боржниками Чернігівська область зайняла перше місце по Україні з виплат заборгованостей по заробітній платі.

— Станом на сьогодні з початку року з 19,8 млн сума заборгованості зменшилася на 9,3 млн або на 46,9 % і за даними Державної служби статистики ця динаміка – найкраща в Україні, — наголосила Олена Дума.

Також заступниця голови ОДА повідомила, що Чернігівщина єдина в Україні область, яка на 100% "закрила" питання створення служб у справах дітей в територіальних громадах.

— Оскільки після реформування адміністративно-територіального устрою вся відповідальність за дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування лягла на плечі територіальних громад, то нашим обов’язком стало якнайшвидше створення профільних органів в кожній територіальній громаді, — зауважила Олена Дума. Також вона підкреслила, що хоча кожна громада нині має службу у справах дітей, але на жаль, місцева влада не може самостійно розв’язати деякі проблеми. І одна з них — забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Тому за дорученням Анни Коваленко була розроблена обласна програма забезпечення житлом вищевказаних верств населення на 2021-2023 роки. І вже на сьогодні на ці цілі передбачена субвенція в розмірі 1 млн 73 тис. грн коштом обласного бюджету.

Крім того, за словами заступниці голови ОДА, Чернігівська обласна державна адміністрація є засновником трьох центрів соціально-психологічної реабілітації дітей, які розташовані у Чернігові, Ніжині та с. Хмільниця Чернігівського району та підпорядковані Службі у справах дітей облдержадміністрації. І щорічно у цих закладах отримують допомогу близько 300 дітей.

В області також ведеться активна робота з влаштування дітей у сім’ї.

— Лише з початку поточного року 107 дітей були влаштовані в сім’ї. З них 17 усиновлені, ще 17 – влаштовані у прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу; 68 – направлені під опіку або піклування та 5 – повернуті до біологічних родин, — повідомила Олена Дума. За її словами Чернігівщина нині в п'ятірці лідерів по Україні за показником охоплення дітей сімейними формами виховання, адже за минулий рік цей показник збільшився до 93,2%.

Завдяки ініціативі голови ОДА Анни Коваленко діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування можуть краще соціалізуватися, спілкуючись зі своїм наставником. Йдеться про інститут наставництва.

Нагадаємо, що його суть полягає в добровільній безоплатній роботі наставника з дитиною, та надання їй допомоги у підготовці до самостійного життя. З моменту, коли Анна Коваленко взяла на себе шефство над зазначеною програмою, кількість наставників в області збільшилася втричі. На сьогодні навчання пройшли 20 осіб, з них шестеро завершили курси на минулому тижні. Серед наставників і приватні підприємці, і педагоги, і лікарі, й представники громадських організацій.

— Користуючись нагодою я хочу закликати всіх небайдужих взяти участь у цій шляхетній місії та допомогти дитині стати повноцінним учасником дорослого життя, — наголосила Олена Дума.

Останні новини Чернігівщини

Чернігів очікує на договори з НАК Нафтогаз

Чернігів очікує на договори з НАК Нафтогаз 19:11

У проблемному питанні щодо закупівлі газу для бюджетних закладів, які мають газові котельні і тому тепер мають придбати його самостійно, відбулися деякі процедурні зрушення. Про них повідомив заступник чернігівського міського голови Віктор Геращенко сьогодні, 18 жовтня, на зустрічі керівництва міста з делегацією батьків вихованців дитсадка №66.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 126 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 126 нових випадків COVID-19 19:03

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 18 жовтня в області зафіксовано 126 нових випадків COVID-19.

Прокуратура повернула державі землі історико-культурного значення 16:06

Рішенням Козелецького районного суду Чернігівської області задоволено позов обласної прокуратури в інтересах Чернігівської обласної державної адміністрації до приватних осіб та ГУ Держгеокадастру в Чернігівській області про визнання недійсними наказів, свідоцтва про право власності та договору купівлі-продажу.

  Чернігівська область: рятувальники проводять профілактичні заходи серед громадян приватного житлового сектору

Чернігівська область: рятувальники проводять профілактичні заходи серед громадян приватного житлового сектору 16:04

Проведення рятувальниками Чернігівщини профілактичних відпрацювань житлового сектору є одним із методів боротьби з пожежами.

20,8% жителів Чернігівщини повністю вакциновані проти COVID-19

20,8% жителів Чернігівщини повністю вакциновані проти COVID-19 15:53

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 18 жовтня в області щеплено 377 016 осіб (46,3% від загальної кількості населення).