Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 16 жовтня, 03:06:38

Віддали шану жертвам політичних репресій

17.05.2021   07:40Агенцiя

На третю неділю травня припадає щорічний національний пам'ятний день, коли українці згадують жертв політичних репресій комуністичного режиму.

Жалобний захід із вшанування усіх земляків, які постраждали внаслідок Великого терору 1937-1938 років, на Чернігівщині відбувся біля пам’ятного знаку на території Халявинської сільської ради Чернігівсього району.

Участь у меморіальній церемонії взяли перший заступник голови обласної ради Ніна Лемеш, начальник управління культури і туризму Чернігівської міської ради Олександр Шевчук, представник Українського інституту національної пам'яті Сергій Бутко, представники місцевої влади і громади, духовенства.

Як відомо, «Великий терор» став масштабною кампанією масових репресій громадян, що була розгорнута в СРСР протягом 1937–1938 років із ініціативи керівництва СРСР й особисто Йосипа Сталіна для ліквідації реальних і потенційних політичних опонентів, залякування населення, зміни національної та соціальної структури суспільства.

Наслідками комуністичного терору кінця 1930-х років в Україні стало знищення політичної, мистецької та наукової еліти, а також деформація суспільних зв’язків, руйнування традиційних ціннісних орієнтацій, поширення суспільної депресії й денаціоналізація.

З метою знищення будь-якого вільнодумства, залякування населення та формування у нього страху перед державою в Радянському Союзі протягом 1937-1938 років за політичними звинуваченнями було заарештовано близько двох мільйонів осіб. Майже третину з них було страчено.

Понад 290 тисяч осіб заарештовано в Україні у часи «Великого терору», з яких близько двох третин розстріляно.

На Чернігівщині лише протягом 1937 року було репресовано майже 9 тисяч осіб.

Вшануваючи світлу пам'ять репресованих, учасники заходу поклали квіти до пам'ятного знаку, який встановлено на місці братської могили, де наприкінці 30-х років ХХ століття були таємно поховані тисячі жителів Придесення.

Присутні вшанували світлу пам'ять невинно розстріляних та закатованих громадян хвилиною мовчання та встановили лампадки біля пам'ятного знаку.

За всіма жертвами масових полтичних репресій було відправлено заупокійну літію.

Останні новини Чернігівщини

У Прилуках висадять 130 кущів троянд, 400 тюльпанів та посіють 3,5 тис. кв. м газонної трави

У Прилуках висадять 130 кущів троянд, 400 тюльпанів та посіють 3,5 тис. кв. м газонної трави 16:52

У Прилуках активно триває озеленення центральних клумб в межах міні-скверів та навчальних закладів.

У Ніжині школи з понеділка йдуть на канікули

У Ніжині школи з понеділка йдуть на канікули 16:49

Додаткові канікули з 18 по 24 жовтня 2021 року в закладах загальної середньої освіти Ніжина. Садочки працюють в звичному режимі.

Визнання Національного бізнес-рейтингу «Лідер року 2021»

Визнання Національного бізнес-рейтингу «Лідер року 2021» 16:35

Національний бізнес-рейтинг в Україні – частина міжнародного співтовариства успішних організацій.

На Чернігівщині продали сільгоспділянку всього за 630 грн

На Чернігівщині продали сільгоспділянку всього за 630 грн 16:30

За 100 днів ринку землі, найдешевшу земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства продали на Чернігівщині.

 На Чернігівщині продають виправну колонію

На Чернігівщині продають виправну колонію 16:26

Прилуцьку виховну колонію для неповнолітніх виставили на продаж. Про це повідомив міністр юстиції України Денис Малюська.