Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 28 березня, 16:51:34

Спільна нарада щодо дотримання законодавства у сфері використання хімічних засобів захисту рослин

26.04.2021   10:00Агенцiя

23 квітня в стінах Чернігівської облдержадміністрації відбулася онлайн-нарада щодо порядку та особливостей використання пестицидів та агрохімікатів під час проведення весняно-польових робіт.

В обговоренні взяли участь фахівці профільних департаментів облдержадміністрації, ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області, Державної екологічної інспекції області, а також представники РДА, територіальних громад та с/г виробники.

Провів засідання начальник ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області Юрій Павлішен.

— На жаль, в березні цього року на території Херсонської області у заповіднику «Асканія-Нова» через отруєння діючою речовиною бродіфакум, яка входить у склад агрохімічних препаратів, загинуло близько двох тисяч птахів, в тому числі й червонокнижних. Враховуючи цю ситуацію, при використанні пестицидів та агрохімікатів, необхідно зважити на міграційні шляхи птахів через Чернігівщину. Оскільки їх весняний переліт майже збігається у часі із закладанням пестицидів та агрохімікатів на поля. Тож органи державної влади, місцевого самоврядування й особливо с/г виробники мають бути вкрай уважними та не порушувати порядок використання цих небезпечних речовин, — наголосив Юрій Павлішен. Також він повідомив, що всі роботи з пестицидами слід проводити рано вранці або ввечері при мінімальній силі вітру. А зберігати їх на складі можна тільки отримавши паспорт від Держпродспоживслужби. До слова, протягом минулого року було видано 15 таких паспортів, а цьогоріч — 2. Окрім того, працюючи з агрохімікатами необхідно пройти спеціальне навчання. Так у 2020 році відповідні сертифікати отримали 2472 особи, а в цьому році — 168.

— Перед початком робіт з обробки полів агрохімікатами необхідно ознайомитися з інформацією про природоохороні зони області, де взагалі заборонено використання таких речовин, а також бути дуже уважними при використанні пестицидів в районах, що межують з ними. Зробити це можна за допомогою екологічної мапи на базі геопорталу області, — акцентувала в.о. начальника Державної екологічної інспекції у Чернігівській області Валентина Дзюба. Та нагадала всім, що за порушення природоохоронного законодавства передбачено цивільну, дисциплінарну, адміністративну, а також кримінальну відповідальність.

За результатами зустрічі вирішили рекомендувати с/г виробникам замість препарату бродіфакум застосовувати засоби біологічної дії, що не заподіюють шкоду природному середовищу. А також погоджувати з органами місцевого самоврядування застосування зазначеного препарату на територіях, які межують з природним заповідним фондом. Крім того, керівникам районів та громад запропоновано посилити контроль за використанням агрохімікатів та провести інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення, в тому числі й с/г виробників щодо дбайливого ставлення до природи.

Останні новини Чернігівщини

З 1 квітня 2024 року на Чернігівщині розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів

З 1 квітня 2024 року на Чернігівщині розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів 15:04

З 1 квітня 2024 року з метою охорони нерестовищ у рибогосподарських водних об’єктах та забезпечення сприятливих умов нересту водних біоресурсів, відповідно до Правил рибальства та наказу Управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Чернігівській області від 22.03.2024 №45 на Чернігівщині розпочинається заборона добування (вилову) водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) на період нересту.

За матеріалами СБУ винесено вирок російському окупанту, який знущався над сім’єю з неповнолітніми дітьми 14:55

За матеріалами СБУ суд виніс вирок військовому рф, причетному до вчинення воєнних злочинів під час тимчасового захоплення частини Чернігівської області.

Державна реєстраторка підозрюється у зловживанні повноваженнями, що спричинило неправомірне вибуття з державної власності земельних ділянок сільськогосподарського призначення 14:51

За процесуального керівництва Прилуцької окружної прокуратури повідомлено про підозру державному реєстратору однієї із сільських рад Прилуцького району у зловживанні своїми повноваженнями з метою отримання неправомірної вигоди, що спричинило тяжкі наслідки та несанкціонованій зміні інформації, що обробляється в автоматизованих системах, вчиненій особою, яка має право доступу до неї, вчиненій за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 365-2, ч. 3 ст. 362 КК України).

Перекривається рух автотранспорту на перехресті вул. Героїв Маріуполя та Кримської

Перекривається рух автотранспорту на перехресті вул. Героїв Маріуполя та Кримської 14:49

З 27 березня по 16:00 год. 9 квітня. Відповідний дозвіл наданий КП «Чернігівводоканал» на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні.

 Понад 7 мільйонів гривень – на вирішення екологічних проблем Чернігівщини

Понад 7 мільйонів гривень – на вирішення екологічних проблем Чернігівщини 14:45

Профільна робоча група при Чернігівській обласній раді сьогодні, 26 березня, погодила перелік видатків обласного фонду охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2024 рік.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини