4 тисячі жителів Чернігівщини не мають права сідати за кермо
Мабуть, вже не має серед батьків-аліментників тих, хто б не знав або навіть не відчув на собі примусові заходи, які застосовують до боржників державні виконавці.
Заборгованість зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за 4 місяці (або 3 місяці для батьків тяжко хворих дітей), є реальним приводом для занесення даних неплатника до Єдиного реєстру боржників(https://erb.minjust.gov.ua/), арешту його майна та банківських рахунків, а також для обмеження особи у правах.Фахівці юстиції вмотивованими постановами позбавляють несумлінних батьків можливості вільно подорожувати за кордоном, керувати транспортними засобами, полювати та користуватися зброєю.
Наразі державні виконавці Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) за неналежне виконання батьківського обов’язку вже позбавилиправа керувати транспортними засобами понад 13 тисяч боржників, зокрема на Полтавщині така санкція була застосована до майже6 тисяч неплатників, на Сумщині – до3,5 тисяч та до 4 тисячмешканців Чернігівщини.
Варто зазначити, що обмеження у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами через певні обставини має виключення.
Цей важіль впливуне застосовують у разі:
1. Встановлення такого обмеження позбавляє боржника основного законного джерела засобів для існування.
2. Використання боржником транспортного засобу у зв’язку з інвалідністю чи перебуванням на утриманні боржника особи з інвалідністю І, ІІ групи, визнаної в установленому порядку або дитини з інвалідністю.
3. Проходження боржником строкової військової служби, військової служби за призовом осіб офіцерського складу, військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, або якщо боржник проходить військову службу та виконує бойові завдання військової служби у бойовій обстановці чи в районі проведення антитерористичної операції.
4. Розстрочення або відстрочення сплати заборгованості за аліментами у порядку, встановленому законом.
Останні новини Чернігівщини
Прилуцькі поліцейські розшукали зловмисника, який викрав із банківської картки пенсіонера більше 70 тисяч гривень 08:45
За оперативного супроводу співробітників відділу кримінальної поліції Прилуцького районного відділу поліції слідчі під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури оголосили підозру 28-річному місцевому мешканцю.
29 січня: цей день в Україні і світі 08:29
День 1436 Російська агресія - Day 1436 Russian aggression
2 500 доларів США за «небойову» службу: повідомлено про підозру посадовцю ТЦК та СП 14:21
Чернігівською спеціалізованою прокуратурою у сфері оборони Центрального регіону спільно з Територіальним управлінням Державного бюро розслідувань, розташованим у місті Києві за оперативного супроводу 8 управління ДВКР СБ України повідомлено про підозру офіцеру мобілізаційного відділення одного з територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки на Чернігівщині у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 368 КК України (пособництво в одержанні службовою особою неправомірної вигоди).
Рух тролейбусів № 8 і № 11 відновлюється за звичною схемою 10:26
З 28 січня 2026 року тролейбусні маршрути № 8 та № 11 відновлюють роботу за звичною схемою руху.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 3 пожежі.