Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 12 липня, 13:37:31

Нові можливості для активних жителів громад Чернігівщини від програми DOBRE

24.04.2021   12:01Агенцiя

Школа громадського активіста, різноманітні тренінги, навчання, молодіжні обміни, грантовий конкурс проєктів для громадських організацій та ініціатив чекають на активних жителів десяти громад Чернігівської області, які стали партнерами міжнародної програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE).

руки

руки

З квітня 2021 програма DOBRE розпочинає діяльність за ще одним новим компонентом під назвою «Голос громади в місцевому самоврядуванні». В Чернігівській області його виконавцем є громадська організація «Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень» в партнерстві з громадським об’єднанням «Спілка ініціатив Чернігівщини».

Онлайн презентації  нового напрямку  відбулися для кожної з 10 громад-партнерів DOBRE в Чернігівської області, а саме: Корюківської, Ніжинської, Сновської, Лосинівської, Тупичівської, Коропської, Любецької, Новгород-Сіверської, Менської та Сосницької.

За словами керівника напряму програми DOBRE  «Голос громади в місцевому самоврядуванні в Чернігівській області» Павла Пущенка робота проєкту триватиме до травня 2022 року та полягає в трьох основних напрямках:
● Розвиток механізмів участі громадськості у вирішенні питань місцевого значення та прийнятті рішень;
● Посилення спроможності громадських організацій та ініціативних груп громади;
● Підтримка молодіжної роботи.

В рамках запровадження та вдосконалення інструментів участі в громаді заплановані такі заходи: впровадження двох нових інструментів участі в громаді, навчання представників органів влади та громадськості онлайн-інструментам комунікації та партнерства, проведення інформаційних кампаній із просування інструментів участі, надання експертної та менторської підтримки впровадженню обраних інструментів участі, проведення публічних інтеграційних заходів, розробка дорожніх карт розвитку інструментів участі в громаді та форум “Громада участі Чернігівщини”.

Також одним з сегментів компоненту програми DOBRE “Голос громади в місцевому самоврядуванні” є співпраця з місцевими громадськими організаціями та ініціативними групами. Першим кроком буде оцінка спроможності громадських організацій за методикою АRC, що  надасть змогу знайти перспективи та прихований потенціал, побудувати план організаційного розвитку. Представники громадських організацій проведуть локальний аналіз з визначення потреб та пріоритетів громади. Також планується навчання для  громадських активістів та ініціативних груп, проведення Чернігівської літньої школи громадянської активності, можливість отримати грант на реалізацію проєкту/ідеї, запуск інтернет-платформи "Скринька добрих практик" для громадських активістів.

Основними заходами молодіжної політики є сприяння навчанню активного громадянства. В рамках молодіжного напряму роботи відбудуться навчання молодіжних працівників та представників молодіжних рад, молодіжні обміни, моніторинг роботи депутатів, стажування молоді в органах місцевого самоврядування, розробка плану дій молодіжної політики громад та запровадження молодіжних програм.

Громадська залученість формує довіру до влади, допомагає розуміти потреби людей та ефективно співпрацювати владі з громадою, реалізувати спільні проєкти, що знижує негативне ставлення з боку громадян. Як підкреслив під час зустрічей з громадами експерт з залучення громадськості програми DOBRE Володимир Купрій: «Що би не робилося, зміни не можуть відбуватися, поки не залучені люди. Зміни ніколи не будуть сталими, підтримуватися в подальшому, якщо люди не розуміють, що відбувається. Якщо люди не будуть розуміти що це, для чого це, як це, то будь-яка ініціатива не буде мати успіху».

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).