Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 30 грудня, 00:41:14

Судом визнано протиправною бездіяльність органу самоврядування при набутті гідроспоруди у комунальну власність

24.04.2021   08:54Агенцiя

Рішенням Чернігівського окружного адміністративного суду задоволено позов прокурора щодо визнання протиправною бездіяльність Городнянської міської ради при набутті у комунальну власність майна інженерної інфраструктури водних об’єктів системи «Тимошково».

Подачі позову передувало вивчення стану додержання законодавства при збереженні та використанні гідротехнічних споруд, у т.ч. водосховищ.

Прокурорами  встановлено, що меліоративна внутрішньогосподарська осушувально - зволожувальна система «Тимошково»,  збудована з метою підвищення ефективності використання перезволожених сільськогосподарських угідь, розташованих у Чернігівському (колишньому Городнянському) районі, що складається із земляної греблі, водоскидної споруди, каналів протяжністю 3,2 км та інших гідроспоруд з водосховищем площею водного дзеркала 140 га та об’ємом 2 560 тис. м3, та яка раніше перебувала на балансі КСП «Росія», наразі фактично є безхазяйною.

За відсутності уповноваженого власника гідроспоруди на водосховищі перебувають у занедбаному стані. Місцеві органи влади всупереч вимогам чинного законодавства понад 10 років не вживали належних заходів щодо збереження та технічного обслуговування вказаних об’єктів. Відтак, у разі виникнення надзвичайної ситуації, розташованому поряд місту з населенням майже 12 тисяч жителів може загрожувати техногенна небезпека.

З метою запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, пов’язаних з водним фактором, прокурор звернувся до суду з позовом, в якому вимагав визнати протиправною бездіяльність органу місцевого самоврядування та зобов’язати його вчинити дії щодо набуття у комунальну власність майна інженерної інфраструктури водних об’єктів: земляної греблі, водоскидної споруди, каналів протяжністю 3210 м та інших гідроспоруд з водосховищем, що входять до меліоративної системи.

Надавши належну оцінку доводам сторін, Чернігівським окружним адміністративним судом позов прокурора задоволено у повному обсязі.

Довідково. Урочище, де збудовано вищезгадане водосховище «Черемошне», рішенням Чернігівської обласної ради від 21.03.1995 оголошено об’єктом природно-заповідного фонду. Також вказаний об’єкт має важливе рекреаційне значення як місце відпочинку місцевих жителів.

Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури

Останні новини Чернігівщини

В Чернігові поліцейські затримали чоловіка, який завдав тяжких тілесних ушкоджень своєму сусіду 12:06

Оперативники Чернігівського райуправління поліції затримали чоловіка, причетного до завдання тяжких тілесних ушкоджень 49-річному містянину. Зловмиснику загрожує до 8 років позбавлення волі.

Яку допомогу можуть отримати чернігівці, чиє житло постраждало внаслідок атак рф 12:04

Армія російської федерації продовжує атакувати Чернігів, зокрема завдає ударів безпілотниками по житловій інфраструктурі міста. Внаслідок обстрілів зазнають пошкоджень і руйнувань будинки та квартири містян.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:55

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 3 пожежі, 1 випадок загибелі на водному об’єкті. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 2 особи постраждали.

Чернігівщина — лідер чемпіонату України з біатлону! 11:54

З 17 по 22 грудня 2025 року в Яворові відбувся Чемпіонат України з біатлону серед юнаків та дівчат. Спортсмени Чернігівської області вибороли низку золотих, срібних і бронзових нагород та посіли І загальнокомандне місце.

29 грудня: цей день в Україні і світі

29 грудня: цей день в Україні і світі 08:52

День 1405 Російська агресія - Day 1405 Russian aggression

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини