Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 11:51:49

Попри зростання захворюваності на ковід, карантинні заходи в Чернігові можуть скоригувати – як неефективні

21.04.2021   11:31Агенцiя

За останній тиждень до «червоної зони» за рівнем епідемічної небезпеки по COVID-19 увійшла ще Полтавщина, тепер з таким епідемічним статусом в Україні 12 областей.

Разом з тим, за інформацією, оголошеною публічно  керівником МОЗ, є підстави для обережного оптимізму, оскільки за останні дні ріст захворюваності трохи зменшився. Але в абсолютних цифрах захворюваність все ще висока. Про це повідомила на щотижневій розширеній нараді в Чернігівській міській раді заступниця начальника міського управління охорони здоров’я Ольга Малець.

- У Чернігові по тижневих показниках ми теж, хочеться сподіватися, що вийшли на плато, показники дещо стабілізуються. Але, на жаль, за двома ключовими показниками - за коефіцієнтом виявлення хворих і рівнем госпіталізації - ми ще перевищуємо граничні цифри. А по рівню госпіталізації Чернігів взагалі попереду всієї України [зараз 380 госпіталізованих, і весь їх було 326 і більше, а 19 квітня – аж 399]. І ці показники знижуються дуже-дуже потроху. Якщо темпи не прискоряться – ми в червоній зоні пробудемо ще чимало, - Ольга Малець.

Співвідношення виписки/поступлення поки що на користь останнього.

Важкість випадків, з якими люди потрапляють у стаціонар, підвищилася.

Кількість померлих від ковіду в закладах охорони здоров’я Чернігівської міської ради за минулий тиждень - 25 і за позаминулий – 19. Це рівні летальності, які перевищують усі що були за попередні тижні. В основному це люди віком 60+, але 12% - вже люди віку 44-50 років, і це теж має сильно тривожити, зазначила заступниця начальника медичного управління.

За цей період захворіло на ковід у місті 40 дітей, і це також більше ніж було будь-коли раніше, додала вона.

- Це значить, що люди досі не ставляться так як належить до дотримання карантинних норм. Колективна свідомість у нас не працює. Відсоток людей, які реагують і бережуться – 15-20. Всі заходи марні, якщо суспільство не ставиться до них свідомо. У продуктових супермаркетах і багатьох інших місцях досі скупчення людей і багато хто без масок або не надіває їх на рот і ніс, немає контролю за цим. Якщо ті заходи, які ми оголосили, не виконуються і не приносять жодного результату, то для кого вони потрібні? – прокоментував озвучені цифри чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.

Ситуація з ковідом, на переконання міського голови,  навіть гірша ніж нам показує статистика. Справжня кількість хворих, яким би було потрібно лікування в стаціонарі, може бути набагато більша. Але на межі 400 госпіталізованих, коли є навала чергових хворих з серйозними симптомами, їх зі стаціонару почали швидше виписувати. Тобто після зняття гострого стану, а не після повного одужання і ще пари днів про всяк випадок.

- Інакше в нас би було півтори тисячі госпіталізованих і ми з такою кількістю би просто не впоралися, - міський голова.

Разом з тим, роблячи висновок зі звіту керівника управління, він підкреслив: відверто треба казати, що реальних результатів карантинні заходи в умовах низької свідомості наших громадян не досягають. Тобто гаситься якийсь невеликий процент випадків, але через невідповідальне ставлення людей до застережень - недостатній. А в цей час малий бізнес несе збитки, багато людей не працюють і знаходяться в дуже важкій економічній ситуації.

Це значить, що потрібен аудит ефективності запроваджених карантинних заходів. Якщо вони неефективні  (а статистика підказує саме це), то їх навіть при такому високому рівні захворюваності треба переглядати.  

Міський голова дав з цього приводу кілька доручень. У тому числі – ще раз порадитися з керівниками міських лікарень щодо оптимальності та ефективності заходів та комісійно, за участю всіх відповідальних служб, визначитися з подальшими рішеннями щодо карантину.

- У нас будуть пасхальні і травневі свята. За логікою, треба протримати карантин до 10 травня. Але за реальним ефектом – я хочу почути вашу думку про те, що робити, - наголосив він.

Провести цю роботу міський голова доручив у період до вівторка.

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.