Анна Коваленко: Якщо до нас звертаються зі скаргою громадяни, то ми, як представники влади, повинні діяти невідкладно
19 квітня під головуванням очільниці Чернігівської ОДА Анни Коваленко відбулося перше засідання штабу з координації роботи щодо протидії екологічним загрозам та порушенням вимог природоохоронного законодавства на території області.

Представники штабу доповідали щодо проведеної роботи в напрямку протидії екологічним загрозам та роботи з виявленими порушеннями екологічного законодавства.
Голова Чернігівської ОДА зауважила, що головною проблемою в даному напрямку – є відповідне реагування та розгляд звернень щодо розорювання прибережно-захисних смуг, незаконної вирубки лісів тощо.
— Є певні “пробуксовки” в цьому питанні. Є тенденція використовувати прогалини в законах та скидати відповідальність на “когось ще”. Я вимагаю і буду вимагати не “грати в стрілочника” та не шукати можливостей бездіяти. Це неприпустимо. Якщо до нас звертаються зі скаргою громадяни, то ми, як представники влади, повинні діяти невідкладно – і це не обговорюється, — зауважила Анна Коваленко.
Інформацію про екологічні порушення, виявлені в регіоні, тепер можна передати для розміщення на екологічній мапі, створеній на базі геоплрталу області. Наразі на цю карту вже нанесені дані реєстру місць видалення відходів, об’єктів природно-заповідного фонду, місця зберігання безхазяйних непридатних хімічних засобів захисту рослин та про стан розгляду звернень у сфері охорони та захисту довкілля.
Департамент екології та природних ресурсів ОДА спільно з екологічною інспекцією в області сформували оперативний план реагування на порушення природоохоронного законодавства.
— Будемо синхронізуватися та взаємодіяти для негайного, і що не менш важливо, результативного реагування на порушення у сфері екології. Для цього є вже затверджений Оперативний план дій, визначені люди, які відповідають за проведення перевірок. Моніторимо звернення громадян у ЗМІ та інтернеті. Кожен житель Чернігівщини, в тому числі й керівники територіальних громад, представники місцевого самоврядування мають чітко знати куди звернутися у разі виявлених фактів порушення природоохоронного законодавства, — наголосила Анна Коваленко.
За результатами наради вирішили провести спільну перевірку стосовно можливих випадків незаконного розорювання прибережних захисних смуг та пасовищ на території Остерської міської ради та Киїнської сільської ради.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські повідомили про підозру чоловіку у зловживанні впливом у сервісному центрі МВС 09:09
Поліція викрила мешканця Ніжина, який організував корупційну оборудку з вимагання грошей для отримання позитивної оцінки під час іспиту з водіння. Для цього обіцяв вплинути на посадовців держустанови. Зловмиснику оголосили про підозру.
«Безпека й стабільне проходження опалювального періоду – пріоритет»: В’ячеслав Чаус – на нараді з керівниками громад Прилуччини 08:56
Чернігівщина продовжує готуватися до нового опалювального періоду. Разом із тим активізується агресор. Виклики й сценарії реагування на них індивідуальні для кожного району.

17 вересня: цей день в Україні і світі 08:53
ДЕНЬ 1302 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1302 RUSSIAN AGRESSION

Чернігівські ветерани представлятимуть Україну на Strong Spirit’s Games у Мадриді 15:23
З 25 по 29 вересня у столиці Іспанії відбудуться міжнародні спортивні змагання Strong Spirit’s Games. Українська національна збірна виступить на турнірі вдруге, і цього року до її складу увійшло одразу сім представників Чернігівщини.

Прокуратура повертає у власність громади гідроспоруди на Коропщині 08:19
З метою захисту інтересів територіальної громади, прокуратура звернулася до суду з заявами про передачу чотирьох гідротехнічних споруд, площею понад 20 тис. м2, у комунальну власність.