Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 23:27:51

25 кандидатів претендували на 6 посад старост у Сосницькій громаді

15.04.2021   08:15Агенцiя

Кожен охочий стати представником громади пройшов конкурсний відбір та співбесіду, а також презентував своє бачення розвитку старостинського округу перед депутатами, які й визначили хто із кандидатур обійматиме посаду.

«Кожен мешканець мав можливість подати свою кандидатуру. У всіх старостатах створили конкурсну комісію, яка складалась із депутатів, працівників міської ради та мешканців сіл старостату. Комісія обирала двох і вже ці два кандидати переконували депутатів призначити їх презентуючи своє бачення роботи та розвитку старостату. Це було конкуренто та прозоро, адже співбесіди записували на відео», - розповів Леонід Ляшук, староста Задесенського старостинського округу Сосницької громади.

Практика Сосницької громади дозволяє залучити громаду до процесу відбору кандидатур та публічно обговорити проблеми та шляхи їх вирішення території старостату перед призначенням посадовця. Ця практика в регіоні не єдина, але найбільш показова, адже закон дозволяє депутатам призначити старосту на сесії за поданням голови громади.

Пан Леонід працює перший тиждень на посаді, і сьогодні вже має питання та проблеми, для розв’язання яких необхідно знайти рішення та знання. Сьогодні команда Чернігівського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» організувала семінар «Староста у громаді: особливості правового статусу та діяльності» на якому обговорили законодавство та особливості роботи старост.

«Староста має стати лідером та двигуном змін на ввіреній території, і держава для цього дає всі можливості. Кращі практики громад показують, що в такій системі роботи можна підвищити громадську активність у селах та містах, і ключовим чинником успіху є саме вдало обраний староста», - наголосила Ірина Кудрик, керівниця Чернігівського регіонального офісу Програми.

Близько 90 старост громад регіону разом із експертами Програми на семінарі говорили про особливості правового статусу старости, права, гарантії старости та проходження служби в органах місцевого самоврядування, повноваження старости, управлінські інструменти та кращі практики роботи старост.

«У процесі призначення старост та їх звільнення, дотримання трудового законодавства є основним пріоритетом громади. Адже судові позови та відшкодування за порушення права нікому не потрібні. На семінарі ми детально розібрались у тому як проводити ці процедури правильно. Але це невелика частинка того, що варто знати та розуміти старостам у їх роботі», - вважає Людмила Чабак, радниця з децентралізації та місцевого самоврядування Чернігівського  регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою».

Пан Леонід працює із мешканцями чотирьох сіл та має невеличку команду. На такі навчання покладає значні очікування, адже робота старости значно відрізняється від роботи колишнього сільського голови, зокрема потребою постійно бути в контакті із мешканцями та із головою, депутатами та фахівцями ради. І всіляко відстоювати інтереси та проєкти старостату.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.