Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 12 січня, 11:56:24

Поліція застерігає громадян від шахраїв, що по телефону випитують реквізити банківських карток

29.03.2021   08:10Агенцiя

Поліцейські закликають мешканців Чернігівської області задавати уточнюючі питання особам, які дзвонять до та запевняють про підозрілі операції з вашими банківськими рахунками.

На Чернігівщині поширився сучасний вид обману людей – так звані «банківські» шахрайства. Тож чернігівська поліція закликає громадян не повідомляти незнайомцям секретні дані з банківських карток.

До поліції звернулася 41-річна мешканка Прилуччини, яка постраждала від шахрайських дій. Жінці зателефонував невідомий, який представився співробітником служби безпеки банку.

Незнайомець запевнив, що з картки потерпілої хтось намагається зняти кошти. Після цього шахрай став випитував її реквізити картки (номер, пін-код, цифри на звороті). Жінка слухняно надала невідомому всю інформацію, після чого виявила, що з її рахунку зникли 19 тисяч гривень.

Того ж дня з аналогічним повідомленням до поліції звернулася 34-річна чернігівка. Невідомі у телефонному режимі дізнались у неї реквізити картки та особисту інформацію. Внаслідок цього шахраям вдалося заволодіти понад 14 тисячами гривень потерпілої.

За обома фактами поліція відкрила провадження за частиною 1 статті 190 Кримінального кодексу України (шахрайство).

Поліція наполегливо рекомендує: по телефону нікому не розповідайте ніяких відомостей зі своєї картки. Всі операції щодо безпеки картки проводьте тільки особисто у відділенні банку.

Пам’ятайте: справжній банківський працівник не має права питати у вас секретні дані картки і ніколи цього не робитиме. Так вчиняє тільки шахрай.

Розкажіть про цю та інші схеми шахрайства своїм родичам і близьким, особливо людям літнього віку.

Нагадаємо, 24 березня чернігівські поліцейські затримали чоловіка, що ошукав пенсіонерок на 300 тисяч гривень.

Сектор комунікації поліції Чернігівської області

Останні новини Чернігівщини

“День Тетяни у колі друзів” 08:47

11 січня 2026 року Чернігівський обласний філармонійний центр традиційно зібрав друзів, готових поділитися один з одним щирими емоціями. Цього дня шанувальники мистецтва зустрілися, аби разом відсвяткувати Тетянин день — особливе свято, присвячене небесній покровительці всіх Тетян.

В Україні діє оновлений Календар профілактичних щеплень: що змінилось 08:41

За даними ВООЗ, вакцинація щорічно запобігає 3,5–5 мільйонам смертей у світі. Це безпечний спосіб захистити себе від інфекційних захворювань, які без вакцинації становлять серйозну загрозу тяжких ускладнень чи смерті.

5 січня: цей день в Україні і світі

5 січня: цей день в Україні і світі 08:36

День 1419 Російська агресія - Day 1419 Russian aggression

Зимові канікули в школах Чернігова продовжено до 16 січня

Зимові канікули в школах Чернігова продовжено до 16 січня 13:02

У закладах загальної середньої освіти Чернігова зимові канікули продовжено до 16 січня 2026 року включно.

Грант до 1 млн грн для креативних індустрій

Грант до 1 млн грн для креативних індустрій 11:33

Таку можливість українцям надає програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини