Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 квітня, 09:51:18

Випалювати залишки рослинності та обкошувати землі біля торфовищ орендарям відтепер заборонено

23.03.2021   13:01Агенцiя

17 березня 2021 року набув чинності Закон України № 1259-IX, яким внесено зміни до деяких законодавчих актів в частині посилення захисту лісів, запобігання пожежам на землях лісового та водного фондів, а також на торфовищах та землях інших категорій

Зокрема, змінено та доповнено норми Водного кодексу України, Земельного кодексу України, Кодексу цивільного захисту України та Законів України «Про рослинний світ», «Про тваринний світ», «Про охорону земель», «Про оренду землі».

Визначено, що забезпечення пожежної безпеки покладається на власника (власників) земельної ділянки та іншого об’єкта нерухомого майна або наймачів (орендарів) земельної ділянки та іншого об’єкта нерухомого майна, якщо це обумовлено договором найму (оренди), а також на керівника (керівників) суб’єкта господарювання.

Також встановлено обов’язок землекористувачів:
-    не допускати випалювання сухої рослинності або її залишків з порушенням порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища;
-    обкошувати (з прибиранням скошеного) та оборювати земельні ділянки, прилеглі до торфовищ, полезахисних лісових смуг, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, у смугах відведення автомобільних доріг і залізниць.
Нагадуємо, що за самовільне випалювання громадянами стерни, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без відповідного дозволу або з порушенням умов такого дозволу, передбачена відповідальність у вигляді  штрафу від 3060 гривень до 6120 гривень.

Окрім того, Законом України № 1259-IX встановлено відповідальність осіб, винних у випалюванні сухої рослинності або її залишків з порушенням порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, у прибережних захисних смугах та на островах (п.81 ч.3 ст.110 Водного кодексу України).

Важливою новацією є й те, що торфовища у складі водно-болотних угідь віднесено до особливо цінних земель.

Тож, Державна екологічна інспекція у Чернігівській області закликає землекористувачів дотримуватися вимог природоохоронного законодавства та зважати на правила пожежної безпеки, особливо з наближенням весняного тепла і польових робіт!
 

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

Новгород-Сіверські поліцейські розшукали та повернули додому зниклу неповнолітню 09:36

16 квітня до поліції надійшло повідомлення від жительки Семенівської громади про зникнення її 16-річної онуки.

На Чернігівщині поліцейські вилучили незаконну зброю та вибухівку 09:34

В ході санкціонованого обшуку в господарстві мешканця одного з сіл Чернігівського району слідчі поліції Чернігівщини спільно з оперативниками регіонального Управління стратегічних розслідувань вилучили незаконну гладкоствольну зброю, ручну гранату із запалом до неї, запас тротилу та набоїв.

19 квітня у Чернігові День жалоби

19 квітня у Чернігові День жалоби 09:30

ДЕНЬ 786 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 786 RUSSIAN AGRESSION

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини