Пенсію підвищили 224 тис. пенсіонерам
З 1 березня в області проіндексовано пенсію, у зв’язку зі зростанням середньої заробітної плати та показника інфляції, 277,9 тис. особам.
До рівня 2200 грн. підвищено розміри пенсій особам, які мають повний страховий стаж (35 років для чоловіків та 30 років для жінок). Розмір пенсії підвищено для 224,1 тис. осіб. Середній розмір підвищення склав 217,38 грн.
Якщо розмір підвищення в результаті перерахунку пенсії не досягає 100 грн., то встановлюється щомісячна доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру, яка враховується під час подальших перерахунків пенсії.
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2021 року № 127 “Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році” Головним управлінням Пенсійного фонду України в Чернігівській області з 01.03.2021 проведено перерахунок пенсій, передбачений частиною другою статті 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, у розмірі 1,11.
КОМУ ПЕРЕРАХУВАЛИ (ПРОІНДЕКСУВАЛИ) ПЕНСІЮ
Проіндексовано пенсії за віком, по інвалідності, у зв’язку з втратою годувальника, за вислугу років відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”; по інвалідності, у зв’язку з втратою годувальника відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (з-поміж військовослужбовців строкової служби та членам їхніх сімей); по інвалідності, у зв’язку з втратою годувальника обчислені відповідно до ст. 54 та 59 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.
НЕ ПЕРЕРАХОВУЮТЬСЯ (ІНДЕКСУЮТЬСЯ) ПЕНСІЇ
-тим, кому виплату вперше призначили у 2019 – 2021 році
-держслужбовцям
-науковим працівникам
-помічникам народних депутатів
-отримувачам спецпенсій або довічного утримання (судді, прокурори тощо).
Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
Служба зайнятості зміцнює партнерство з бізнесом Менщини 16:03
Дієвий діалог із бізнесом, реальні результати та нові перспективи співпраці – саме так можна підсумувати робочий візит директорки Чернігівського обласного центру зайнятості Людмили Ключник на Менщину.
9 років позбавлення волі: апеляційний суд залишив без змін вирок жительці Ніжинщини за вбивство співмешканця 15:41
За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Чернігівської обласної прокуратури апеляційний суд залишив без змін вирок, яким 45-річну жительку Ніжинського району визнано винною в умисному вбивстві свого співмешканця(ч. 1 ст. 115 КК України).
Безбар’єрність, що змінює життя: історія першого робочого місця Марії Бикус 15:19
Іноді один шанс може змінити життя. Для 21-річної Марії Бикус з Борзни таким шансом стала перша робота, яку вона знайшла за сприяння служби зайнятості.
Написати бізнес-план допоможуть в офісах «Зроблено в Україні» 14:54
Безкоштовно, оперативно та якісно — саме так в офісах підтримки малого і мікробізнесу «Зроблено в Україні» допомагають майбутнім підприємцям зробити перший крок до власної справи.
Чернігівські тенісисти з повним комплектом медалей на чемпіонаті України 14:32
З 17 до 21 березня у місті Буча відбувся чемпіонат України з настільного тенісу.