Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 16 квітня, 17:27:04

В Україні зареєстрували вакцину Pfizer/BioNTech проти COVID-19

24.02.2021   10:52Агенцiя

22 лютого Міністерство охорони здоров’я в Україні зареєструвало вакцину Pfizer/BioNTech (Comirnaty) проти COVID-19 для екстреного медичного застосування.

Цю вакцину подали на реєстрацію до Державного експертного центру Міністерства охорони здоров'я 16 лютого. В Україні діє закон, який спрощує процедуру реєстрації вакцин від COVID-19 та скорочує її до п’яти днів.

Вакцина Pfizer/BioNTech – це мРНК-вакцина, створена з використанням нової технології імунізації, що базується  на матричній або інформаційній рибонуклеїновій кислоті. ЇЇ спільно розробили німецька біотехнологічна компанія BioNTech та американський фармакологічний концерн Pfizer.Випускається під торговою маркою Comirnaty.

Вакцина дозволена для екстреного застосування Всесвітньою організацією охорони здоров’я, також дозвіл на її використання дали США, Велика Британія, Європейський Союз, Швейцарія, Австралія, Канада та багато інших країн.
Вакцина зареєстрована для активної імунізації проти COVID-19.

Для досягнення високої ефективності необхідні дві дози вакцини з інтервалом у 21 день, остаточна ефективність виникає через сім днів після введення другої дози. Вона потребує температури зберігання від -80 C до -60 C. Після розмороження може зберігатися 5 днів при температурі +2 С до +8 С. Також, виробник подав до розгляду реєстраційних органів додаткову інформацію про можливість зберігати вакцину в умовах до -20 С протягом двох тижнів.

Для першої хвилі вакцинації очікується постачання 117 тис. доз вакцин виробництва Pfizer/BioNTech, які надходитимуть в Україну кількома партіями. Цю вакцину Україна планує отримати безоплатно у межах глобальної ініціативи COVAX.

Довідково:
COVAX - це глобальна ініціатива, яка має на меті пришвидшити розробку та виробництво вакцин від COVID-19 і забезпечити ними країни з низьким та середнім доходом.  COVAX постачає в країни тільки ті вакцини, які ВООЗ включила до реєстру засобів для використання в надзвичайних ситуаціях. Через глобальну ініціативу COVAX Україна може безоплатно або за зниженою ціною отримати вакцини для до 8 млн людей.

Останні новини Чернігівщини

Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила понад 20 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв 16:18

Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила понад 20 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв

На Прилуччині поліцейські викрили схему незаконного видобутку корисних копалин та повідомили про підозру посадовиці комунального підприємства 16:16

Слідчі Прилуцького районного відділу поліції за оперативного супроводу обласного управління стратегічних розслідувань та під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури викрили протиправну діяльність посадовиці комунального підприємства, яка організувала незаконний видобуток корисних копалин загальнодержавного значення.

 Як молоді створити громаду своєї мрії: в обласному центрі відбувся дослідницький ідеатон у межах проєкту «Молодіжна візія Чернігівщини»

Як молоді створити громаду своєї мрії: в обласному центрі відбувся дослідницький ідеатон у межах проєкту «Молодіжна візія Чернігівщини» 16:14

У лютому цього року в регіоні стартував проєкт «Молодіжна візія Чернігівщини» – дослідження участі молоді в прийнятті рішень у громадах.

«Армія відновлення» 16:12

Протягом січня-березня 2026 року службою зайнятості на Чернігівщині видано 2425 направлень на суспільно корисні роботи для понад 900 громадян області. Люди працюють за строковими трудовими договорами. На оплату їх праці спрямовано 15 млн гривень.

Медична допомога постраждалим від аварії на ЧАЕС – у діалозі з медиками і громадськістю 15:03

У Чернігівській ОВА говорили про доступність медичної допомоги для людей, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини