Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 18 червня, 12:38:51

СБУ задокументувала масштабну схему розкрадання коштів Укрзалізниці на ремонті об’єкта критичної інфраструктури

22.02.2021   11:35Агенцiя

Служба безпеки України викрила масштабну протиправну схему розкрадання держкоштів АТ «Укрзалізниця». Гроші були виділені на утримання одного з об’єктів критичної інфраструктури залізничної галузі.

Як встановили співробітники спецслужби, ділки організували оборудку під час відновлення залізничного мосту на ділянці міжнародного сполучення Гомель – Чернігів – Київ. Від належного утримання цього об’єкту залежить функціонування транспортного коридору, що проходить територією України.

Оперативники СБУ встановили, що посадовці регіональної філії «Південно-західна залізниця» діяли за змовою із менеджментом підрядної організації. Під час капітального ремонту об’єкту критичної інфраструктури, вони штучно завищили обсяги виконаних робіт і вартість матеріалів.

СБ України у межах досудового розслідування  ініціювала експертизи, які  підтвердили завищення вдвічі вартості виконання контракту. Своїми діями зловмисники поставили під загрозу стабільне та безпечне функціонування мосту. Завдяки зусиллям СБУ, профільні фахівці відновили його надійну роботу.

Наразі організаторам оборудки повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України.

Операція проводилась Управлінням СБУ у Чернігівській області за координації та спільно з Головним управлінням контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБ України, слідчим управлінням Нацполіції Чернігівщини під процесуальним керівництвом обласної прокуратури.

Пресцентр СБУ

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині адаптують освітні простори до викликів сучасності 12:23

Створення захищеного та безбар’єрного середовища в закладах освіти Чернігівської області залишається головним безпековим завданням для громад регіону.

Жителька Бахмача відкрила «Secret Bakery» завдяки мікрогранту від служби зайнятості 11:18

Авторські десерти, смачні солоні перекуси, ароматну каву та освіжаючі холодні напої: все це пропонують відвідувачам у кав’ярні-кондитерській «Secret Bakery». Для її відкриття жителька Бахмача Юлія Федай скористалася грантовою програмою «Власна справа» від служби зайнятості.

Стартує реалізація проєкту підтримки ветеранів та ветеранок, які повністю або частково втратили зір 10:57

З 1 липня 2026 починає діяти проєкт відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 27 травня 2026 року № 674 «Про затвердження Порядку реалізації спільного з Товариством Червоного Хреста України проєкту щодо надання підтримки окремим категоріям осіб, які повністю або частково втратили зір під час захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України», розроблений Міністерством у справах ветеранів спільно з Товариством Червоного Хреста України.

Про державну підтримку та інструменти відновлення підприємств — у діалозі з бізнесом Чернігівщини 10:15

Про можливості відновлення підприємств, що постраждали внаслідок воєнних дій, говорили сьогодні під час робочої наради у межах платформи «Діалог влади та бізнесу».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини