Двом мешканцям Прилуцького району, які займалися незаконним видобутком нафти, повідомлено про підозру
За процесуального керівництва Бахмацької місцевої прокуратури слідчими Ніжинського районного відділу поліції повідомлено про підозру двом жителям Прилуцького району у незаконному видобутку копалин загальнодержавного значення (нафти) за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 240 Кримінального кодексу України.
Досудовим слідством встановлено, що у грудні 2019 року мешканці Прилуцького району 1958 та 1954 років народження за попередньою змовою, маючи намір на незаконний видобуток корисних копалин, без відповідного дозволу на проведення таких робіт, в селі Варварівка Бахмацького району встановили фланці та кран на недіючу нафтову свердловину. Надалі їм вдалося в незаконний спосіб видобути 23,4 м куб. нафти.
Під час перекачування нафти з резервуара до бочок по 1058 літрів кожна,
встановлених у їх мікроавтобусі, зловмисників було викрито працівниками поліції.
Відповідно до розрахунків Державної екологічної інспекції у Чернігівській області розмір збитків від порушення законодавства про використання і охорону надр під час незаконного видобутку нафти в Бахмацькому районі становить понад 1 мільйон 240 тисяч гривень.
Слідство за вказаним фактом триває.
Санкція інкримінованої статті передбачає штраф, або обмеженням волі на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк.
Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури
Останні новини Чернігівщини
Фінські партнери відвідали два ліцеї, яким надавали підтримку 09:01
Сьогодні з візитом на Чернігівщині – представники Міністерства закордонних справ та Посольства Фінляндії в Україні. Зокрема, делегація відвідала два заклади освіти у Михайло-Коцюбинському та Киїнці.
Платники отримали вже майже 69 тис. консультацій в Офісах податкових консультантів 08:56
З вересня 2025 року по лютий 2026 року фахівці Офісів податкових консультантів надали платникам майже 69 тисяч консультацій. Щодня такі консультації стають все більш популярними. Про це повідомила в. о. Голови ДПС Леся Карнаух на своїй сторінці у Facebook.
20 березня: цей день в Україні і світі 08:52
День 1486 Російська агресія - Day 1486 Russian aggression
Уряд запускає кешбек на пальне — українці зможуть отримати від 5% до 15% компенсації 12:17
Зростання цін на пальне має глобальні причини і пов'язане з війною на Близькому Сході та її наслідками для світових енергетичних ринків. Держава реагує на ці виклики, щоб захистити добробут громадян.
Чернігівські стрільці здобувають медалі на чемпіонаті України у Львові 12:16
Вітаємо вихованців Чернігівської обласної школи вищої спортивної майстерності Олену Костевич та Ігоря Солов’я, які здобули золото у вправі ПП-мікст.