Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 1 грудня, 14:17:50

В області розробляється програма моніторингу атмосферного повітря

19.02.2021   17:46Агенцiя

18 лютого відбулось третє засідання обласної комісії з питань здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря та управління якістю атмосферного повітря, де обговорили основні аспекти розроблення відповідної обласної програми.

В обговоренні взяли участь фахівці профільних структурних підрозділів Чернігівської ОДА, дотичних установ і територіальних органів ЦОВВ в області, науковці та громадськість.

Директор Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Катерина Сахневич зазначила, що наразі в Україні тривають процеси реформування системи моніторингу та управління якістю повітря. Зокрема, на сьогодні Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України розроблений проєкт типової форми програми державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря, який проходить процедуру погодження.

Очільниця профільного департаменту ОДА повідомила, що торік в рамках Програми охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2014-2020 роки Національним університетом «Чернігівська політехніка» виконана науково-дослідна робота з оцінки фактичного стану атмосферного повітря області, яка буде взята за основу при формуванні обласної програми.

Після затвердження типової форми Департаментом екології та природних ресурсів ОДА спільно з іншими профільними підрозділами й установами на її основі розроблятиметься обласна програма державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря.

У ході наради учасники розглянули результати досліджень стану забруднення атмосферного повітря, проведені фахівцями КЕП «Чернігівська ТЕЦ» ТОВ фірми «ТехНова» в обласному центрі, а також спеціалістами Чернігівського обласного центру з гідрометеорології. Окрему увагу члени комісії приділили питанню здійснення державного нагляду (контролю) у сфері атмосферного повітря у 2020 році.

За результатами засідання суб’єктам моніторингу атмосферного повітря доручено упродовж 2 місяців підготувати інформацію, необхідну для формування проєкту Програми державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря в Чернігівській області на 2022-2026 роки. А до липня розроблений проєкт Програми буде направлений на погодження до Міндовкілля.

– Аби програма моніторингу була дієвою та забезпечувала потреби області в отриманні необхідних даних про стан атмосферного повітря, вже зараз необхідно планувати заходи з розвитку мережі спостережень, зокрема вивчати доцільність створення нових стаціонарних або пересувних постів, – зауважила Катерина Сахневич.

Нагадаємо, що управління якістю повітря здійснюється за принципом розподілу території України на зони та агломерації. Зокрема, область визначена як зона, а місто Чернігів – як агломерація.

Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Продовжується облаштування wim-майданчика для зважування фур поблизу Ніжина

Продовжується облаштування wim-майданчика для зважування фур поблизу Ніжина 12:32

На автомобільній дорозі Р-67 Чернігів - Ніжин - Прилуки - Пирятин між селами Талалаївка та Хвилівка Ніжинського району облаштовується другий в області WIM-майданчик для автоматичного зважування вантажівок у русі.

Вироком суду призначено покарання жінці за незаконне придбання та зберігання наркотичних засобів з  метою збуту до установи з виконання покарань

Вироком суду призначено покарання жінці за незаконне придбання та зберігання наркотичних засобів з метою збуту до установи з виконання покарань 12:23

Вироком Новозаводського районного суду м.Чернігова від 29.11.2021 жительку одного з сіл Чернігівського району та області визнано винною у незаконному придбанні та зберіганні наркотичних засобів з метою збуту (ч.2 ст.307 КК України).

Учениці Сосницької гімназії призначили стипендію Президента України

Учениці Сосницької гімназії призначили стипендію Президента України 12:15

Вітаємо Олену Савчук, ученицю 11 класу Сосницької гімназії імені О.П. Довженка Сосницької селищної ради Чернігівської області, з призначенням стипендії Президента України!

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 6 625 осіб 12:00

За даними Чернігівського інформаційно-аналітичного центру медичної статистики, станом на 1 грудня в області проти Covid проведено 661 940 щеплень першою та другою дозою.

На ділянці дороги Т-25-27 між селами Макіївка та Новий Биків майже завершені роботи з влаштування фінішного шару нового покриття.

На ділянці дороги Т-25-27 між селами Макіївка та Новий Биків майже завершені роботи з влаштування фінішного шару нового покриття. 09:49

На ділянці ремонту дороги Т-25-27 Бобровиця - Свидовець - Новий Биків - Ічня між селами Макіївка та Новий Биків майже завершені роботи з влаштування фінішного шару нового покриття. Протяжність ремонтованої ділянки - 20 км. Підрядна організація - «AzVirt» LLC .