Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 листопада, 04:06:11

Погоджувальна рада затвердила питання порядку денного 5-ої сесії Чернігівської міськради 8-го скликання

16.02.2021   10:45Агенцiя

15 лютого Погоджувальна рада затвердила питання порядку денного п’ятої сесії Чернігівської міської ради VIII скликання, що запланована на 25 лютого.

У засіданні Погоджувальної ради взяли участь чернігівський міський голова та секретар міської ради, голови депутатських фракцій, а також керівники структурних підрозділів міської ради.

На початку засідання чернігівський міський голова Владислав Атрошенко повідомив, що загалом до розгляду пропонується 20 питань порядку денного сесії. Але, якщо буде нагальна необхідність, вноситимуться ще й додаткові - зокрема, звернення до Кабінету Міністрів України. Очільник міста окремо прокоментував кожне питання.

Зокрема, на розгляд депутатів виноситься затвердження Програми трансформації мережі закладів загальної середньої освіти міста Чернігова на 2021-2024 роки. Як відомо, з вересня 2021 року в певних школах не набиратимуться окремі класи. Загалом реформування закладів середньої освіти триватиме ще кілька років. Для ліцеїв, де навчатимуться старшокласники, у Чернігові визначили 4 навчальні заклади – це 1, 12, 15 та 22 школи.

- Закон є, і ми, як орган місцевого самоврядування, зобов’язані його виконувати. З ліцеями все зрозуміло, але треба ще зрозуміти, чи може тут бути дискусія, чи ні. І чому саме такі навчальні заклади, а не інші. Прошу більш детально в робочому порядку дати пояснення: чому саме ці школи обрані для ліцеїв. Також по рокам у табличній формі пояснити всім зацікавленим людям очікуваний результат, щоби всі батьки бачили інформацію по навчальним закладам, зокрема з якого року там відбуватимуться зміни і які там функціонуватимуть класи, - Владислав Атрошенко доручив профільному управлінню опрацювати питання до початку сесії.

Другим виноситься питання Про звернення Чернігівської міської ради до Кабінету Міністрів України щодо врегулювання питання виконання державних соціальних гарантій для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Міський голова пояснив суть питання наступним чином. У цьому зверненні дається аналіз щодо учнів ПТУ, які мають знаходитися на державному утриманні: скільки з них не є мешканцями міста та скільки витрачається коштів платників податків міста Чернігова на стипендії цим дітям.

- Загальна сума – більше 18 млн грн. Це алогічна норма. Тут питання не в грошах, а в тому, що платник податків міста Чернігова не повинен утримувати учнів за нетериторіальною ознакою і тим більше ту категорію, яка 100%-во повинна фінансуватися за рахунок державного бюджету. Оскільки це не фінансується, ми даємо цифри, даємо категорії цих учнів, і даємо відсоткове співвідношення. Тобто цим зверненням ми просимо адресну субвенцію на покриття цих видатків, і врегулювання відповідного законодавства, - зазначив він.

Також на розглд депутатів на сесійному засіданні виносяться питання про продовження на 2021 рік Програми забезпечення діяльності комунального підприємства «Муніципальна варта», внесення змін та доповнень до Програми розвитку електричного транспорту, надання згоди на безоплатну передачу у комунальну власність територіальної громади м.Чернігова об’єктів інженерної інфраструктури та об’єктів житлового фонду тощо. Крім того, розглядатиметься ряд бюджетних та земельних питань.

Усі запропоновані проєкти питань порядку денного 5-ї сесії Чернігівської міської ради 8-го скликання депутати детально обговорюватимуть на засіданнях постійних комісій, які проходитимуть протягом тижня. Ознайомитися з з усіма проєктами рішень можна на офіційному вебпорталі Чернігівської міської ради в розділі «Публічна інформація».

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Ігор Чередінов удостоєний високої відзнаки ЄОК. Вітаємо!

Ігор Чередінов удостоєний високої відзнаки ЄОК. Вітаємо! 15:56

Під час 41-го щорічного семінару Європейських Олімпійських Комітетів, що проходить в словацькому місті Шаморін, відбулась урочиста церемонія вручення Європейської олімпійської лаврової нагороди.

На Чернігівщині родина пасічників створила локацію для зеленого туризму

На Чернігівщині родина пасічників створила локацію для зеленого туризму 15:49

У селі Красляни Чернігівської області родина Олександра, Кристини та Семена Зубків займається бджолярством понад 7 років. За цей час відкрили магазин домашньої продукції «Пасіка На Зубок», розширили площу під пасіку та разом з представниками місцевого самоврядування запустили туристичний маршрут «Красляни: історія, краса, апітерапія».

В Ічнянській тергромаді працюють над запуском власної автостанції

В Ічнянській тергромаді працюють над запуском власної автостанції 15:39

24 листопада по цьому питанню зібралися керівництво тергромади, очільник та заступник "Чернігівського обласного підприємства автобусних станцій 17499" та начальник Ніжинського куща автостанцій, який є власником приміщення ічнянської автостанції, пише Ічнянська міська рада.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 506 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 506 нових випадків COVID-19 15:22

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 26 листопада в області зафіксовано 506 нових випадків COVID-19. Зокрема 310 — у Чернігівському районі (в тому числі 194 — у Чернігові), 126 — у Ніжинському, 33 — у Корюківському, 27 — у Прилуцькому та 10 — у Новгород-Сіверському районі.

«Будинок колгоспника» продовжить бути дитячим туристичним центром

«Будинок колгоспника» продовжить бути дитячим туристичним центром 15:20

Територія колишнього радянського «Будинку колгоспника» продовжить бути дитячим туристичним центром, жодних ризиків для цього напрямку її використання нема. У цьому запевнив депутатів і громадськість на сесійному засіданні Чернігівської міської ради 25 листопада міський голова Владислав Атрошенко.