ПЛР-дослідження на COVID-19. Офіційно
На сьогоднішній день метод полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) вважається «золотим стандартом» діагностики коронавірусної хвороби, а здійснення обстеження цим методом якнайбільшої кількості людей є запорукою раннього виявлення, своєчасної ізоляції та лікування хворих та контактних осіб.

ПЛР є також найбільш точним методом діагностики, оскільки фіксує присутність самого віруса (його РНК, яка є носієм генетичної інформації) в організмі людини. Крім цього, за допомогою ПЛР-тесту можна виявити захворювання у перші дні зараження (ще до появи симптомів).
Найбільш інформативним ПЛР-тестування є з 7-10-го до 14-го дня хвороби.
Станом на 12 січня рівень захворюваності на COVID-19 в області знизився, в порівнянні з листопадом-груднем 2020 року. Зниження відбулося за рахунок зменшення кількості ПЛР-досліджень відповідних категорій населення.
Згідно вимог наказу МОЗ від 28.03.2020 № 722 «Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)» (Із змінами, внесеними згідно з наказами Міністерства охорони здоров'я) обстеженню методом ПЛР підлягають наступні категорії осіб:
- особи з ознаками тяжкого гострого респіраторного синдрому та/або інших ГРВІ;
- пацієнти, які відповідають визначенню підозрілого, ймовірного випадку захворювання на COVID-19, з ознаками ГРВІ, вірусної пневмонії та/або тяжкого гострого респіраторного синдрому;
- особи, яким встановлено діагноз «грип»;
- пацієнти з позагоспітальною пневмонією;
- особи, у яких при проведенні дослідження методом ІФА або ІХЛА виявлено антитіла до COVID-19 - IgA, IgM, IgG та/або сумарні IgM, IgG;
- контактні особи при появі симптомів, які не виключають COVID-19;
- контактні особи з групи ризику розвитку тяжких ускладнень: тяжкий перебіг артеріальної гіпертензії, декомпенсований цукровий діабет, імуносупресивні стани, тяжка хронічна патологія дихальної та серцево-судинної систем, ниркова недостатність, аутоімунні захворювання, тяжкі алергічні хвороби, цереброваскулярні захворювання в стадії декомпенсації, онкологічні захворювання;
- особи для оформлення в закриті заклади інтернатного типу.
Вірусологічна лабораторія ДУ «Чернігівський ОЛЦ МОЗ України» здійснює проведення ПЛР-досліджень біоматеріалу від хворих з підозрою на COVID-19 безкоштовно (матеріал до лабораторії направляється лікувальною мережею) та на платній основі у разі самозвернення. Результати обстеження на платній основі видаються протягом 12 годин на державній та, за необхідності, на англійській мові, з наявністю мокрої печатки установи та QR-коду на оригіналі. Проводяться дані дослідження щоденно з 8-00 до 15-00.
Особи, які хочуть пройти обстеження за власним бажанням можуть також пройти обстеження попередньо отримавши направлення у свого сімейного лікаря.
На сьогоднішній день потужності ДУ «Чернігівський ОЛЦ МОЗ України» дозволяють здійснювати до 2 тис. досліджень на добу.
ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України»
Останні новини Чернігівщини
Чернігівський рибоохоронний патруль підводить підсумки нерестової кампанії 2025 року 15:39
З 1 квітня по 30 червня 2025 року на водоймах Чернігівської області тривала нерестова заборона на вилов водних біоресурсів.
єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 16 чернігівців 15:04
Чергові рішення комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф проти України, затверджені виконавчим комітетом Чернігівської міської ради 9 липня.
«Діалог влади та бізнесу»: на Чернігівщині обговорили шляхи подолання дефіциту робітничих професій та економічних бар’єрів 14:37
Чергова онлайн-зустріч регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу» відбулася сьогодні. Серед основних питань – подолання кадрової кризи у виробничих галузях та підтримка регіонального підприємництва.

Нардеп Олена Шуляк: Завдяки реформі цифровізації доступ до високошвидкісного інтернету вперше отримали понад 3000 українських сіл 14:16
Загальний економічний та антикорупційний ефект від реформи цифровізації, яку почали впроваджувати в 2019 році, вже перевищив 66 млрд грн.
На прикордонні Чернігівщини внаслідок ворожої атаки постраждала цивільна жінка: поліція документує наслідки 13:42
Сьогодні вранці у прикордонній Сновській громаді Корюківського району ворожий дрон поцілив у 54-річну жінку, яка їхала мопедом.