Вшанували учасників бойових дій на території інших держав
15 лютого Україна відзначає День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Саме у цей день 32 роки тому відбулося виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан.

З цієї нагоди в Чернігові відбувся ряд урочистих заходів, що розпочались з покладання квітів до меморіальних стел загиблих учасників антитерористичної операції та операції об’єднаних сил у Донецькій і Луганській областях. Адже події Революції Гідності та військова агресія Російської Федерації на сході України знову покликали стати до строю ветеранів.
Афганська війна - одна з найтрагічніших сторінок радянського періоду історії українського народу. Її офіційно ніхто не оголошував, проте через її горнило пройшло 160 тисяч наших співвітчизників, з них сім з половиною тисяч жителів Чернігівщини, серед яких дві тисячі мешканців Чернігова. Та війна забрала життя 3280 синів України. Зокрема, Чернігівщина тоді втратила 118 своїх земляків, з них 19 – з Чернігова. Під час заходу були озвучені їх імена, які викарбувані на меморіальних плитах, і які назавжди залишаться в пам’яті кожного:
лейтенант Ігор Алєксєєв;
рядовий Костянтин Башкірцев;
старший лейтенант Олександр Бриль;
капітан Сергій Василенко;
єфрейтор Олександр Вереня;
прапорщик Микола Гаршин;
прапорщик Володимир Дерев’янко;
рядовий Ігор Дрожжин;
рядовий Володимир Камський;
капітан Анатолій Корж;
рядовий Ігор Кожар;
капітан Валерій Матюшенко;
рядовий Євген Осипенко;
прапорщик Володимир Потєхін;
майор Валерій Рубцов;
сержант Костянтин Самостров;
рядовий Олег Шаповал;
гвардії старший лейтенант Володимир Шевчук;
рядовий Сергій Обласов.
Виведення військового контингенту з Афганістану почалося 15 травня 1988 року, відповідно до укладених у квітні 1988 року Женевських угод про політичне врегулювання становища навколо Демократичної Республіки Афганістан, й тривало дев'ять місяців, тобто до 15 лютого 1989 року.
Понад три тисячі афганців та їх нащадків стали живим щитом на Майдані під час Революції Гідності, близько 120 тисяч захищали чи продовжують боронити східні кордони країни. На жаль, 160 з них загинуло при виконані військового обов’язку.
Серед них – і наші земляки: старший солдат, розвідник-гранатометник 25-ї бригади Збройних Сил України Віктор Маслов, нагороджений орденом «За мужність» III ступеня посмертно, та заступник голови Української Спілки ветеранів Афганістану, кавалер двох орденів Червоної Зірки, медалей «За відвагу» та «За бойові заслуги», активіст Революції Гідності, старший сержант 24-ого батальйону територіальної оборони «Айдар» Олег Міхнюк, який за мужність та героїзм, проявлені при захисті цілісності та суверенітету Указом Президента України, удостоєний високого звання Герой України.
Продовжилися урочистості біля Пам’ятного знаку чернігівцям – воїнам-інтернаціоналістам. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять тих, хто загинув та пропав безвісти при виконанні військового обов’язку на території Афганістану, та поклали квіти до Пам’ятного знаку.
До участі у покладаннях долучилися ветерани Афганістану, військовослужбовці частин, що дислокуються у Чернігові, а також представники органів влади та громадськості.
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:38
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 6 пожеж.
Виплати, які з 1 липня 2025 року здійснюватиме Пенсійний фонд України 10:41
Із 1 липня 2025 року Пенсійний фонд України отримав повноваження щодо виплати 39 видів державних соціальних допомог, соціальних стипендій, які раніше призначалися та виплачувалися органами соціального захисту населення.
На Чернігівщині суд виніс вирок організатору злочинної групи крадіїв, яка викрала майна на 1,4 млн грн 10:10
Розглянувши матеріали кримінального провадження щодо організатора злочинної групи, яка спеціалізувалася на крадіжках у великих та особливо великих розмірах, Чернігівський районний суд призначив зловмиснику покарання у вигляді 7 років і 1 місяця позбавлення волі з конфіскацією майна.
Фахівці з психологічної допомоги опановують сучасні методики роботи з психотравмою в умовах війни 09:28
В обласному центрі стартував спеціалізований тренінг «Нейропсихологічна десенсибілізація у роботі з травмою війни» для фахівців з психологічної допомоги (психологів, психотерапевтів).
Чернігівська обласна дитяча лікарня отримала сучасний ультразвуковий апарат від благодійників 08:56
Завдяки благодійному фонду «Діти Чорнобиля» при Міністерстві праці, соціального захисту, охорони здоров’я соціальної та гендерної політики землі Нижня Саксонія (Німеччина) Чернігівська обласна дитяча лікарня поповнилась сучасним ультразвуковим апаратом Siemens NX3 Elite з ультразвуковим датчиком Siemens Р4-2.