Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 21 червня, 06:38:02

Під головуванням керівника обласної прокуратури відбулася координаційна нарада керівників правоохоронних органів

12.02.2021   07:47Агенцiя

Під головуванням керівника обласної прокуратури Сергія Василини за участю начальника ГУНП в області Володимира Нідзельського, начальника УСБ України у Чернігівській області – Євгена Нетужилова, заступника директора ТУ ДБР, розташованого у м. Києві – Романа Олефіренка, в.о. начальника ГУ ДФС у Чернігівській області – Миколи Бегеби, керівників міжрегіональних територіальних органів поліції 10 лютого проведено координаційну нараду щодо ефективності взаємодії правоохоронних органів області у сфері протидії злочинності, у тому числі її організованим проявам та на пріоритетних напрямах.

На нараді також були присутніми перший заступник та заступник керівника обласної прокуратури, керівники структурних підрозділів обласної прокуратури та правоохоронних органів регіонального рівня.

Відкриваючи захід, керівник обласної прокуратури зазначив, що вжиті у 2020 році правоохоронними органами організаційно-практичні заходи сприяли подоланню негативних тенденцій у структурі та динаміці злочинності.

Зокрема, кількість облікованих кримінальних правопорушень у регіоні зменшилася майже на 22%. Менше вчинено умисних вбивств, умисних тяжких тілесних ушкоджень, крадіжок, грабежів, розбоїв.

У минулому році викрито 7 (у 2019 році – 3) організованих злочинних груп, якими у складі 25 осіб вчинено 56 тяжких та особливо тяжких злочинів у сфері незаконного обігу наркотиків (4 ОЗГ), зайняття гральним бізнесом, торгівлею людьми (по 1 ОЗГ), проти власності та громадської безпеки (1 банда).

«Утім, попри певну стабілізацію криміногенної обстановки, результати протидії кримінальним правопорушенням у деяких сферах потребують покращення, що вимагає подальшого удосконалення нашої з Вами співпраці» - вказав Сергій Василина.  

Ураховуючи поширення на території області шахрайств, протидія цим кримінальним правопорушенням зумовлює необхідність концентрації додаткових зусиль правоохоронних органів.  

Окрім того, слід покращити роботу з виявлення та розслідування кримінальних правопорушень на пріоритетних напрямах: у бюджетній та земельних сферах, корупційних кримінальних правопорушень.

Слідчими поліції до суду передано обвинувальні акти у 32 кримінальних провадженнях про кримінальні правопорушення у бюджетній сфері, 21 – у земельній сфері, 70 – про кримінальні корупційні правопорушення.

Водночас, у низці кримінальних проваджень досудове розслідування потребує активізації з метою прийняття законних рішень щодо відповідальності винних осіб.

Говорили на нараді і про посилення профілактичної роботи, протидію наркозлочинності, гральному бізнесу, підпільній реалізації підакцизної продукції та злочинам проти довкілля, насамперед незаконним порубкам лісу та використанню надр.

Перший заступник керівника обласної прокуратури Філіп Бєликов окреслив перед керівниками правоохоронних органів очікувані у найближчий час результати.

Також своє бачення у взаємодії та вирішенні піднятих проблемних питань висловили очільники правоохоронних органів.

Керівник обласної прокуратури Сергій Василина підводячи підсумки закликав бути готовими до кардинальних змін у роботі. При цьому, зазначив: «Ваші конструктивні пропозиції, озвучені на нараді, стануть основою для прийняття комплексу додаткових узгоджених заходів для зміцнення законності  та попередження злочинності на Чернігівщині. Будемо вибудовувати нашу роботу так, щоб в умовах економічної нестабільності, складних соціально-політичних процесів у державі, правоохоронні органи могли завжди забезпечити правопорядок та безпеку наших громадян».  

Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури

Останні новини Чернігівщини

20 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця

20 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця 07:24

Дух Святий, за обітницею Спасителя, зійшов на апостолів у вигляді вогненних язиків, на знак того, що Він дав апостолам здатність і силу для проповіді Христового вчення всім народам.

20 червня - День медичного працівника

20 червня - День медичного працівника 07:22

День медичного працівника - свято лікарів та пацієнтів Професійне свято, нині Міжнародний День медичного працівника відзначається в третю неділю червня.

20 червня - День батька (День тата)

20 червня - День батька (День тата) 07:20

Ініціатором першого Дня батька виступила жінка Свято День батька відзначають у третю неділю червня.

20 червня - Всесвітній день біженців

20 червня - Всесвітній день біженців 07:18

Протягом багатьох років різні країни та регіони відзначали власні пам’ятні дні й навіть тижні, присвячені біженцям. Одним з найвідоміших вважається День африканських біженців, який відзначається в кількох країнах 20 червня.

АНОНСИ ПОДІЙ