Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 1 грудня, 14:32:47

Наставництво: для дитини з інтернату важлива навіть година спілкування з дорослим, яка може змінити життя на краще

10.02.2021   09:36Агенцiя

Кожен небайдужий дорослий реально може покращити життя дітей-сиріт, які виховуються і проживають в інтернатних закладах. Зокрема, відновити у них довіру до людей, спрямувати у житті, соціалізувати та профорієнтувати.

Про популяризацію, розвиток та етапи процесу наставництва над дитиною, а також пошук потенційних кандидатів у наставники говорили на засіданні круглого столу «Розвиток наставництва над дитиною з інтернатного закладу». Ця інформаційна акція, організована Чернігівським обласним та Чернігівським міським центром соціальних служб, проходила 9 лютого у приміщенні міського центру.

Головними спікерами цього заходу були Алла Кот - директор обласного центру соціальних служб, Тетяна Кузнецова-Молодчая - директор Чернігівського міського центру соціальних служб та Алла Сірик - фахівець із соціальної роботи ЧМЦСС, регіональний тренер з підготовки наставників над дітьми, які проживають у закладах інституційного догляду. Про свій позитивний досвід та майбутні кроки здійснення наставництва також розповідали активні представники громадських організацій, які є небайдужими до проблемних питань громади Чернігова.

Що ж таке наставництво? Для кого і як працює? Наставництво запроваджене Законом України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування». Це добровільна безоплатна діяльність наставника з надання дитині, яка проживає у закладі для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, допомоги й індивідуальної підтримки, насамперед, у підготовці її до самостійного життя.

Мета наставництва – допомогти дитині підготуватись до самостійного життя шляхом розвитку її фізичного, духовного та інтелектуального потенціалу, впевненості у власних силах, формування культурних і моральних цінностей через спілкування з наставником, отримання спільного з ним досвіду, спостереження за його поведінкою та опанування нових навичок.

За словами Тетяни Кузнецової-Молодчої, наставник - це не член сім'ї, не вчитель і не спонсор. Це авторитетний товариш, який може допомогти, вислухати, дати пораду і зробити життя такої дитини краще, цікавіше і зрозуміліше. А для цього необхідна лише 1 година на тиждень впродовж року - і це може кардинально змінити все життя дитини.

У інтернатних закладах Чернігівської області наразі проживають близько 2000 дітей. Завдяки державі та спонсорській підтримці діти мають гарні умови проживання та навчання. Проте більшість таких діток не мають елементарних життєвих навичок, їм важко орієнтуватися у житті і вони не мають людини, якій могли б довіритися. Саме наставництво – досить добрий інструмент, який наразі дуже актуально популяризувати. Наставником може стати кожен. Але кожен повинен усвідомлювати, що це велика відповідальність перед дитиною, це зв'язок з нею на все життя, - говорили учасники цієї зустрічі.

Усі, хто хоче допомогти дітям-сиротам, готовий взяти на себе відповідальність та стати наставником, повинні зробити кілька кроків. Спочатку отримати інформацію щодо наставництва у соціальних службах, написати відповідну заяву, зібрати невеликий пакет документів. Також важливо пройти безкоштовне навчання в обласному центрі соціальних служб, а потім отримати висновок про можливість провадження діяльності з організації наставництва над дитиною.

Наразі таке навчання в області вже пройшли 14 осіб, які в майбутньому зможуть змінити на краще життя дітей-сиріт. Але це лише початок.

За додатковою інформацією мешканці міста можуть звертатись до Чернігівського міського центру соціальних служб для сім’ї за адресою: вул. Хлібопекарська, 24-а, або за телефоном: 678-604.

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Продовжується облаштування wim-майданчика для зважування фур поблизу Ніжина

Продовжується облаштування wim-майданчика для зважування фур поблизу Ніжина 12:32

На автомобільній дорозі Р-67 Чернігів - Ніжин - Прилуки - Пирятин між селами Талалаївка та Хвилівка Ніжинського району облаштовується другий в області WIM-майданчик для автоматичного зважування вантажівок у русі.

Вироком суду призначено покарання жінці за незаконне придбання та зберігання наркотичних засобів з  метою збуту до установи з виконання покарань

Вироком суду призначено покарання жінці за незаконне придбання та зберігання наркотичних засобів з метою збуту до установи з виконання покарань 12:23

Вироком Новозаводського районного суду м.Чернігова від 29.11.2021 жительку одного з сіл Чернігівського району та області визнано винною у незаконному придбанні та зберіганні наркотичних засобів з метою збуту (ч.2 ст.307 КК України).

Учениці Сосницької гімназії призначили стипендію Президента України

Учениці Сосницької гімназії призначили стипендію Президента України 12:15

Вітаємо Олену Савчук, ученицю 11 класу Сосницької гімназії імені О.П. Довженка Сосницької селищної ради Чернігівської області, з призначенням стипендії Президента України!

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 6 625 осіб 12:00

За даними Чернігівського інформаційно-аналітичного центру медичної статистики, станом на 1 грудня в області проти Covid проведено 661 940 щеплень першою та другою дозою.

На ділянці дороги Т-25-27 між селами Макіївка та Новий Биків майже завершені роботи з влаштування фінішного шару нового покриття.

На ділянці дороги Т-25-27 між селами Макіївка та Новий Биків майже завершені роботи з влаштування фінішного шару нового покриття. 09:49

На ділянці ремонту дороги Т-25-27 Бобровиця - Свидовець - Новий Биків - Ічня між селами Макіївка та Новий Биків майже завершені роботи з влаштування фінішного шару нового покриття. Протяжність ремонтованої ділянки - 20 км. Підрядна організація - «AzVirt» LLC .