За прокурорського втручання з ПТПІ звільнено іноземця, який утримувався без законних на те підстав
Обласною прокуратурою приділяється постійна увага питанням додержання міграційного законодавства, а також дотримання прав громадян інших держав під час тримання в місцях несвободи.

Зокрема, забезпечено проведення регулярних перевірок Чернігівського пункту тимчасового тримання іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні ДМС України (далі – ПТПІ). На виявлені порушення вносяться документи реагування.
За втручання прокурорів у 2020 році звільнено двох осіб, які трималися в установі без достатніх на те підстав.
Вже у поточному році виявлено факт тримання в установі громадянина Республіки Узбекистан без дотримання необхідних вимог закону. На усунення порушень прав громадянина керівнику ПТПІ внесено документ реагування за результатами розгляду якого права іноземця поновлено, його звільнено з установи.
Додержання вимог національних та міжнародних нормативно-правових актів в місцях несвободи надалі залишається пріоритетом у діяльності обласної прокуратури.
Довідково: до пунктів тимчасового перебування іноземців ДМС України поміщаються за рішенням суду іноземці, щодо яких судом прийняте рішення про примусове видворення з території України. Також іноземець може бути поміщений до ПТПІ в рамках процедури адміністративного затримання строком на 72 години, якщо щодо нього до суду подано позов про примусове видворення. Утримання особи в ПТПІ не є заходом покарання, а виключно адміністративним заходом, спрямованим на подальше виконання рішень про примусове видворення з України осіб, що не виконали законного рішення про примусове повернення.
Чернігівський ПТПІ функціонує з 2008 року, розташований в с. Розсудів Чернігівського району, розрахований на тримання 236 осіб, наразі в ньому перебуває 58 іноземців.
Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).