Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 24 лютого, 11:19:46

Вшанували пам'ять загиблих у січні захисників України

05.02.2021   10:56Агенцiя

4 лютого, традиційно у перший четвер місяця, в Чернігові у Козацькому кафедральному соборі святої великомучениці Катерини Православної церкви України проведено панахиду за воїнами, які в січні цього року віддали своє життя за нашу країну, а також за всіх загиблих у боях за незалежність України.

Про загиблих розповіла Тетяна Миргородська, волонтерка і громадська діячка, журналістка:

Олег Андрієнко, старший солдат, стрілець – помічник гранатометника 37-й окремого мотопіхотного батальйону «Запоріжжя» 56-ї окремої мотопіхотної Маріупольської бригади. Уродженець Запоріжжя, воював із 2016 року. Загинув 11 січня від снайперського обстрілу в Пісках. Залишилась дружина і малий син.

Олександр Отрєп'єв, навідник відділення батальйону морської піхоти 36-ї окремої бригади морської піхоти ВМС ЗСУ імені контрадмірала Михайла Білинського. Уродженець села Приют Єланецького району на Миколаївщині. Загинув 21 січня на позиції між Гнутовим й Водяним від снайперського пострілу.

Роман Дзюбенко, молодший сержант, військовослужбовець 92-ї окремої механізованої бригади ім. кошового Івана Сірка. Уродженець селища Вільхове на Луганщині. Був тяжко поранений 26 січня біля Новоолександрівки снайперським пострілом в голову. Його з труднощами доправили до шпиталю в Часів Яр, але 30 січня він помер. Лишилась дружина і маленький син.

Панахиду відправили отець Роман – настоятель Кафедрального собору святої великомучениці Катерини, секретар Чернігівської єпархії ПЦУ, протоієрей Антоній – головний капелан Оперативного командування «Північ» Сухопутних військ Збройних Сил України, військовий священник 1-ї окремої танкової Сіверської бригади, та отець Євген – капелан. Вони помолилися за кожного з загиблих воїнів, які в січні цього року віддали своє життя за нашу країну, та всіх загиблих Героїв в боях за незалежність України.

— Захисники України на фронті російсько-української війни на Донбасі ціною власного життя та здоров’я захистили нашу країну, забезпечили їй спокійне та безпечне життя, можливість зосередитися на розв’язанні інших проблем. ТРОЄ Героїв загинуло, ДЕСЯТЕРО поранено. Ворог здійснив 166 обстрілів за січень — бої велися кожного дня. Спасибі вам за все. Вічна пам’ять загиблим Захисникам України! Успішного видужання пораненим бійцям!, — заявив Сергій Бутко, представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області, і подякував священникам.

Сергій Горобець, Український інститут національної пам’яті

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в області за останню добу 09:48

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортна пригода, 2 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

24 лютого: цей день в Україні і світі

24 лютого: цей день в Україні і світі 09:44

День 1462 Російська агресія - Day 1462 Russian aggression

На Ніжинщині поліцейські вилучили у місцевого мешканця вибухівку та наркотики

На Ніжинщині поліцейські вилучили у місцевого мешканця вибухівку та наркотики 16:18

Співробітники сектору кримінальної поліції відділення поліції № 1 (м. Бахмач) Ніжинського районного управління поліції під час санкціонованого обшуку у 35-річного мешканця Бахмацької громади виявили й вилучили дві тротилові шашки вагою 200 г кожна та пакет з подрібненою та висушеною речовиною, що схожа на канабіс.

Увага пасажирам: відновлює роботу маршрут №4, змінюється маршрут №11

Увага пасажирам: відновлює роботу маршрут №4, змінюється маршрут №11 16:16

До уваги пасажирів електротранспорту Чернігова. Повідомляємо, що з 23 лютого 2026 року змінюється робота деяких маршрутів міського електротранспорту.

«Ідентичність, що звучить українською»: у Чернігові відбувся круглий стіл з нагоди Міжнародного дня рідної мови 12:13

З нагоди Міжнародного дня рідної мови, який щорічно відзначають 21 лютого, напередодні в Чернігові відбувся круглий стіл «Ідентичність, що звучить українською».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини