На Чернігівщині перевірятимуть законність закладів, які надають соціальні послуги та догляду
На Чернігівщині перевірятимуть законність закладів, де перебувають люди похилого віку або ті, хто потребують постійного догляду.
Таке рішення прийняла обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яка розглянула питання щодо стану забезпечення пожежної та техногенної безпеки закладів з цілодобовим перебуванням людей.
— Вважаю, доцільним сформувати спеціальні комісії на місцях, які б виявляли нелегальні заклади з постійним проживанням людей. Це дасть змогу швидко та ефективно виявити громадян, що знаходяться в потенційно небезпечній ситуації. Наш обов’язок не допустити повторення харківської трагедії, — зазначив перший заступник голови ОДА Віталій Загайний, який проводив засідання комісії.
Також сьогодні нараду з приводу безпеки та законності закладів, які надають соціальні послуги та догляду, провели у Головному управлінні Національної поліції в Чернігівській області. Правоохоронці складають список закладів для літніх людей, дітей, нарко- та алкозалежних, осіб з обмеженими можливостями пересування, що діють на території Чернігівської області.
За словами Володимира Нідзельського, начальника ГУ Нацполіції в Чернігівській області, правоохоронці перевірятимуть заклади на предмет законності їх діяльності, умов проживання та правил пожежної безпеки. Окрім того, поліція встановить, чи добровільно ці особи перебувають там. Аби заклади, не залежно від форми власності, надавали якісні соціальні послуги, забезпечували належний догляд своїм підопічним.
Поліція Чернігівської області звертається до громадян. Якщо вам відомі адреси незаконних установ, де перебувають діти, літні та хворі люди – телефонуйте 102.
Нагадаємо, вчора в Харкові загорівся двоповерховий будинок. На місці події поліцейські з’ясували, що в будівлі мешкали літні люди у кількості близько 30 осіб. Пожежа охопила площу в 100 кв. метрів. У результаті події загинули 15 людей, 5 осіб постраждали та були госпіталізовані до медичних закладів міста Харкова. Причини трагічної пожежі встановлюватиме посилена слідчо-оперативна група Нацполіції.
За повідомленнями прес-служб
Фото ілюстративне
Останні новини Чернігівщини
Чернігів і Амстердам стали партнерами в європейському проєкті кліматичної нейтральності 11:42
Місто Чернігів отримало європейського партнера — місто Амстердам — у межах міжнародного проєкту SUN4Ukraine (Sustainable Urban Net Zero Network for Ukraine).
Медицина без бар’єрів: у Бобровицькій громаді працює мобільна клініка 11:39
Доступність медичних послуг – один із пріоритетів Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні, ініційованої першою леді Оленою Зеленською. Над цим на Бобровиччині працюють як лікарі, так і керівництво громади разом з депутатським корпусом.
У Чернігові відкрилася фотовиставка «Обличчя стійкості» 11:22
23 жовтня у Чернігові відкрилася фотовиставка «Обличчя стійкості», присвячена незламності українських жінок у період війни, та організована Коаліцією «Чернігівщина 1325».
У січні-вересні 2025 року на Чернігівщині сплачено 30,7 млрд гривень податків, зборів та єдиного внеску 11:07
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до бюджетів усіх рівнів Чернігівської області платниками податків у січні-вересні 2025 року сплачено 19,4 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів, що на 25,4 відс. (на 3,9 млрд грн) перевищує факт надходжень відповідного періоду 2024 року.
До Всесвітнього тижня ядерної науки: у 100 школах проведуть XR-виставку «Чорнобиль у війні: уроки ядерної безпеки» 10:12
Вперше в Україні до Nuclear Science Week — Всесвітнього тижня ядерної науки — музейники, науковці та освітяни запускають одразу у 100 школах XR-виставку «Чорнобиль у війні: уроки ядерної безпеки».