Візит заступника міністра розвитку громад та територій України на Чернігівщину
16 січня заступник міністра розвитку громад та територій України Іван Лукеря в рамках робочої поїздки на Чернігівщину ознайомився з ходом реставрації будівлі обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм у Чернігові та огляд території у Новгород-Сіверському, де незабаром має розпочатися будівництво майбутньої набережної.
Роботи з реставрації пам’ятки архітектури місцевого значення у Чернігові розпочалися наприкінці 2019 року коштом Державного фонду регіонального розвитку та обласного бюджету. За цей час замінені на енергозберігаючі вікна і двері, що дозволяє заощадити на опаленні будівлі до 20% бюджетних коштів, відреставровано фасад, замінено покриття тротуару біля будівлі, відремонтовано системи водостоку і таке інше. На фасаді почалося встановлення системи підсвічування. Іван Лукеря разом з першим заступником голови облдержадміністрації Віталієм Загайним, директором Департаменту розвитку економіки та сільського господарства облдержадміністрації Олександрою Хомик, начальником управління капітального будівництва обласної адміністрації Богданом Кривенком оглянули оновлений екстер’єр філармонійного центру, осучаснену балетну залу.
Під час візиту обговорювалося питання продовження робіт. Зокрема, передбачається ремонт глядацької зали, в тому числі заміна крісел, модернізація протипожежної системи і агрегатів центральної витяжної системи, встановлення ліфту та облаштування санвузлів для людей з інвалідністю, модернізація сценічного комплексу сучасним звуковим, світловим, мультимедійним обладнанням. У планах – і облаштування затишного дворику філармонійного центру як перспективної експериментальної творчої локації.
На думку заступника міністра розвитку громад та територій України Івана Лукері, реалізація подібного проєкту на прикладі Чернігівського обласного філармонійного центру – це яскравий зразок підтримки креативної індустрії: інвестиції в найближчому майбутньому матимуть економічний зиск – як показує практика, кожна вкладена гривня повернеться трьома.
Заступник Міністра розвитку громад та територій Іван Лукеря завітав і до Агенції регіонального розвитку.
Основною частиною зустрічі в Агенції стала презентація проєктів регіонального розвитку від Чернігівщини, що перемогли у конкурсі секторальної підтримки ЄС.
В ході зустрічі з авторами проєктів були обговорені заходи, бюджети, очікувані результати та можливості коригування проєктів з метою підвищення їх ефективності.
Крім того, Іван Лукеря, спільно з першим заступником голови Чернігівської ОДА Віталієм Загайним, оглянули приміщення, які будуть задіяні в реалізації проєкту-переможця "Розвиток хаб-системи розвитку підприємництва, інновацій та стартапів в Чернігівській області", поданий Агенцією.
Причина візиту в Новгород-Сіверський – огляд території, де незабаром має розпочатися будівництво майбутньої набережної.
Проєкт Новгород-Сіверської міської ради щодо туристичної привабливості міста визнаний одним з переможців конкурсного відбору проєктів регіонального розвитку. Це означає, що цьогоріч Міністерство розвитку громад та територій України профінансує проєкт з реконструкції нашої набережної. Гроші – з держбюджету отримані від ЄС.
Іван Лукеря побував на узбережжі Десни, тобто на місці майбутньої набережної. Згодом в Новгород-Сіверській райдержадміністрації відбулась презентація проєкту-переможця та його обговорення.
Після чого заступник Міністра розвитку громад та територій України Іван Лукеря оглянув КНП «Новгород-Сіверська центральна міська лікарня ім. І.В. Буяльського».
Останні новини Чернігівщини
Утвердження української національної та громадянської ідентичності: на чому фокусується Чернігівщина 16:21
Перше цього року засідання Координаційної ради з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності провів днями заступник голови ОДА Іван Ващенко.
«Іноді люди просто не знають, з чого почати»: як працює фахівчиня із супроводу ветеранів та ветеранок Світлана Улянченко на Чернігівщині 15:40
Повернення з фронту — це початок нового етапу, у якому поруч із відновленням життя з’являється багато практичних питань: оформлення документів, отримання статусу, доступ до лікування, соціальних гарантій і виплат.
Як на Чернігівщині впроваджують реформу шкільного харчування 15:17
На Чернігівщині триває активна фаза впровадження обласної програми реалізації Стратегії реформування системи шкільного харчування на період до 2027 року, ініційованої Першою леді Оленою Зеленською
На Прилуччині поліцейські вилучили у зловмисника масштабні схрони з арсеналом зброї, боєприпасів та вибухівки 14:37
Оперативники та слідчі Прилуцького районного відділу поліції спільно з колегами управління карного розшуку та співробітниками відділу оперативно-пошукової роботи Північно-Центрального міжрегіонального управління Міністерства Юстиції викрили місцевого мешканця, причетного до незаконного обігу боєприпасів, та вилучили із трьох облаштованих ним схронів значний арсенал зброї: ящики з набоями до автоматичної зброї, гранатомети та тротилові шашки.
Від бізнесу до екології: про ключові напрямки соціально-економічного розвитку Чернігівщини – з профільним міністром 14:06
Економічні потреби регіону, працевлаштування ветеранів, агропромисловість, природоохоронні заходи – ключові теми робочої зустрічі команди ОВА з Олексієм Соболевим, міністром економіки, довкілля та сільського господарства України.