З початку року майже 85% пацієнтів отримали медичні препарати за програмою реімбурсації “Доступні ліки”
Таке повідомлення розміщено на офіційному сайті Національної Служби здоров’я України.Зокрема, йдеться про те, що станом на початок 2021 року договір із НСЗУ на відпуск препаратів за Державною програмою реімбурсації “Доступні ліки” мають 987 юридичних осіб.

У рамках програми реімбурсації безоплатно або з незначною доплатою лікарські препарати проти серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми, цукрового діабету ІІ типу та ревматичних хвороб можна отримати у 8 411 аптеках і аптечних пунктах по всій країні.
Відтак НСЗУ продовжує укладати договори з аптеками. Ті аптечні заклади, що не увійшли до програми в 2021 році, мають можливість укласти новий договір з НСЗУ та відпускати ліки за програмою реімбурсації. Якщо найближча аптека з початку 2021 року не відпускає “Доступних ліків”, з електронним рецептом можна звернутись до іншої аптеки, яка має договір з НСЗУ, причому незалежно від місця проживання чи місця, де лікар виписав електронний рецепт.
Так нині залишається чинним Реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації, що містить 264 позиції:
v 200 препаратів передбачено для лікування серцево-судинних захворювань;
v 48 – для лікування діабету ІІ типу;
v 15 – для лікування бронхіальної астми;
v 1 – для лікування ревматичних хвороб.
У переліку 85 лікарських засобів, які є повністю безоплатними для пацієнтів:
v 62 препарати – для лікування серцево-судинних захворювань;
v 17 – для лікування діабету ІІ типу;
v 6 – для лікування бронхіальної астми.
Нагадаємо: рецепт на “Доступні ліки”– електронний, виписує його лікар первинки, з яким у пацієнта укладена декларація. Щоб отримати ліки за цією програмою, потрібно звернутись до свого лікаря, з яким укладена декларація. Він призначить ліки і випише електронний рецепт, в якому буде зазначено міжнародну непатентовану назву препарату – діючу речовину. На телефон пацієнта надійде СМС з номером рецепту, який необхідно назвати в аптеці. Якщо пацієнт не використовує мобільний телефон, лікар надасть інформацію про рецепт на папері у вигляді інформаційної пам’ятки, яка міститиме номер рецепту та код підтвердження. Далі – прийти до аптеки, яка бере участь у програмі і підписала договір з НСЗУ, назвати номер рецепту фармацевту та обрати потрібні ліки.
Згідно з Електронною картою аптек (сайт НСЗУ), що беруть участь у програмі реімбурсації “Доступні ліки”, станом на 12 січня 2021 року на Чернігівщині налічується 181 аптечний заклад, де можна отримати відповідні лікарські препарати.
Прес-служба Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині суд виніс вирок організатору злочинної групи крадіїв, яка викрала майна на 1,4 млн грн 10:10
Розглянувши матеріали кримінального провадження щодо організатора злочинної групи, яка спеціалізувалася на крадіжках у великих та особливо великих розмірах, Чернігівський районний суд призначив зловмиснику покарання у вигляді 7 років і 1 місяця позбавлення волі з конфіскацією майна.
Фахівці з психологічної допомоги опановують сучасні методики роботи з психотравмою в умовах війни 09:28
В обласному центрі стартував спеціалізований тренінг «Нейропсихологічна десенсибілізація у роботі з травмою війни» для фахівців з психологічної допомоги (психологів, психотерапевтів).
Чернігівська обласна дитяча лікарня отримала сучасний ультразвуковий апарат від благодійників 08:56
Завдяки благодійному фонду «Діти Чорнобиля» при Міністерстві праці, соціального захисту, охорони здоров’я соціальної та гендерної політики землі Нижня Саксонія (Німеччина) Чернігівська обласна дитяча лікарня поповнилась сучасним ультразвуковим апаратом Siemens NX3 Elite з ультразвуковим датчиком Siemens Р4-2.
За півроку в пологовому будинку Чернігова народилося 954 дитини 17:39
Упродовж червня 2025 року в комунальному некомерційному підприємстві «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради з’явилося на світ 140 немовлят: 64 дівчинки та 76 хлопчиків.