Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 8 січня, 23:13:46

Протягом 11 місяців було проведено 442 фактичні та 554 документальні перевірки

28.12.2020   07:44Агенцiя

Фахівці управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Чернігівській області проводили фактичні перевірки у частині обігу підакцизної групи товарів, документальні перевірки з підстав декларування від’ємного значення/відшкодування податку на додану вартість та перевірки з підстав припинення (ліквідації) суб’єктів господарювання.

Протягом 11 місяців було проведено 442 фактичні та 554 документальні перевірки, результати яких узгоджено (у тому числі планових перевірок - 11, позапланових - 52, перевірок юридичних осіб у частині ПДФО, військового збору, єдиного внеску - 105, перевірок фізичних осіб (самозайнятих осіб, громадян) – 386).

За результатами перевірок суб’єктів господарювання, які порушили вимоги податкового законодавства, встановлено заниження грошових зобов’язань на суму 50,3 млн гривень. З цієї суми протягом 2020 року сплачено податків до бюджетів усіх рівнів 26,2 млн гривень.

Крім того, за результатами перевірок зменшено від’ємне значення об’єкта оподаткування податком на прибуток (збитки) на 3 млн грн, що упередило несплату податку у майбутньому на 0,5 млн грн, зменшено суму ПДВ, заявлену до відшкодування з бюджету на 3,6 млн грн, зменшено від’ємне значення з ПДВ на 7,4 млн гривень.

Як саме проводиться відбір платників податків для проведення документальних перевірок пояснили фахівці.  Отже, відбір здійснюється за наявними податковими ризиками недоплати сум податків, зборів, які визначаються системою ризикоорієнтовного відбору та іншою податковою інформацією ДПС України.

Згідно даної системи визначено 29 податкових ризиків високого ступеня, 30 ризиків середнього ступеня та 9 ризиків незначного ступеня. Можна виділити основні групи податкових ризиків згідно системи ризикоорієнтовного відбору:
- неадекватність декларування податку на прибуток або ПДВ (коли доходи, обсяги постачання зростають, а суми задекларованих податків не збільшуються) та їх розмір суттєво менший ніж у середньому по галузі,
- наявність взаємовідносин із ризиковими суб’єктами господарювання (які перебувають у розшуку, по яких наявні кримінальні провадження пов’язані із ухиленням від сплати податків, мають ознаки фіктивності та нереальної господарської діяльності),
- значний розмір інших витрат, перевищення операційних витрат над собівартістю, значні суми дебіторської та кредиторської заборгованості, та їх зростання, тощо.

Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

Поліція працює на місці ДТП у Ніжинському районі 10:40

Сьогодні ввечері до поліції надійшло повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду, що сталася на автодорозі поблизу села Лихачів Ніжинського району.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:37

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 4 пожежі. Внаслідок цих подій 11 осіб постраждали.

8 січня: цей день в Україні і світі

8 січня: цей день в Україні і світі 08:31

День 1415 Російська агресія - Day 1415 Russian aggression

Увага! Погіршення погодних умов!

Увага! Погіршення погодних умов! 18:25

Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Чернігівській області попереджає водіїв про значне погіршення погодних умов 7-11 січня 2026 року, що вплине на обстановку на дорогах.

Чернігівський онкоцентр отримав гуманітарну допомогу від міжнародних партнерів 17:19

Засоби гігієни, дезінфекційні та лікарські засоби, а також медичні витратні матеріали передали сьогодні Чернігівському медичному центру сучасної онкології представники Благодійного фонду «Help-Ua». Таку гуманітарну допомогу заклад отримує не вперше.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини