Першими на Чернігівщині артплакати "Визначні діячі Української революції 1917-1921 років" отримали військові
Першими на Чернігівщині артплакати «Визначні діячі Української революції 1917-1921 років» отримали військові Напередодні Різдва Христового та нового року нову серію артплакатів «Визначні діячі Української революції 1917-1921 років», виданих Українським інститутом національної пам’яті, на Чернігівщині першими отримали військові.
Днями комплекти з постерами про видатних предків Північно-Східний міжрегіональний відділ Українського інституту національної пам’яті передав насамперед для військ оперативного командування «Північ» і Чернігівському обласному територіальному центру комплектування та соціальної підтримки (структура органів місцевого військового управління України).
До речі, не зговорюючись пам’ятну світлину з заступником військового комісара Чернігівського ОТЦК та СП, підполковником Вадимом Лільчицьким зроблено саме біля стел-стендів військовослужбовців - уродженців із Чернігівщини, які віддали своє життя в боях за незалежність України в російсько-українській війні.
Зв’язок поколінь!
Також артплакати вже має Чернігівський обласний молодіжний центр, надійний та креативний партнер Інституту національної пам’яті, який активно проводить роботу з національно-патріотичного виховання молодої генерації.
«Героїчні предки — приклад для виховання нинішніх військовослужбовців, дітей і молоді. Боротьба українців за свободу в минулому – цінний досвід для нас сьогодні, коли знову зі зброєю доводиться відстоювати незалежність та територіальну цілісність нашої держави. Українська революція 1917-1921 років подарувала цілу когорту вояків та воячок, якими ми всі пишаємося», — підкреслив Сергій Горобець, представник Українського інституту національної пам’яті.
До нової серії артплакатів увійшло 10 постерів із зображеннями діячів Української революції 1917-1921 років, які стояли біля витоків української армії, а саме: Всеволода ЗМІЄНКА, Володимира САЛЬСЬКОГО, Віктора ПАВЛЕНКА, Олександра ГРЕКІВА, Харитини ПЕКАРЧУК, Романа ДАШКЕВИЧА, Леоніда СТУПНИЦЬКОГО, Олександра ЗАГРОДСЬКОГО, Миколи ЮНАКІВА та Гната СТЕФАНІВА.
Нині в боротьбі з російською агресією народжується новітнє українське військо. Надзвичайно важливими є зміни, пов’язані з відмовою від радянської спадщини, які покликані відновлювати українські військові традиції.
Артплакати «Визначні діячі Української революції 1917-1921 років» – це продовження проекту з популяризації військової еліти Української революції 1917-1921 років, який Український інститут національної пам’яті спільно з освітньою платформою «Експертний Корпус» започаткував у 2018 році.
Організатор проекту: Український інститут національної пам’яті.
Художник: Михайло Дяченко.
Історична консультація: Владислав Куценко, Ярослав Файзулін, Сергій Рябенко, Іван Гоменюк, Павло Подобєд.
Над серією працювали: Аліна Карбан, Тетяна Швидченко, Роман Кулик, Анастасія Швайко, Микола Веприк, Ярослав Копаниця.
Сергій Бутко, Український інститут національної пам’яті
Останні новини Чернігівщини
«Найважче тримати позиції під ударами КАБів» – поліцейський з Чернігівщини Сергій Жук на псевдо Джоні 20:20
Поліцейський стрілецького батальйону поліції Чернігівщини має військову освіту і досвід бойових дій з 2014 року: брав участь у деблокуванні Луганського аеропорту, у запеклих боях з окупантами на Сході. Нині Джоні – боєць стрілецького батальйону, який після поранення на фронті проходить лікування та реабілітацію.
СБУ викрила на Чернігівщині податківців, які «обкладали даниною» підприємців 20:17
Служба безпеки ліквідувала злочинну схему, яка діяла у фіскальному відомстві на Чернігівщині.
Тролейбусні маршрути №8 та №11 тимчасово курсуватимуть зі змінами 20:09
З 27 січня у Чернігові запроваджуються тимчасові зміни в роботі тролейбусних маршрутів у зв’язку з технічними обмеженнями електропостачання.
У Куликівської та Холминської громад – нові партнери з Хмельниччини та Івано-Франківщини 17:06
Куликівська селищна територіальна громада сьогодні підписала Меморандум про співробітництво з Теофіпольською громадою Хмельницької області в межах національного проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади».
Роман Виноградський — призер чемпіонату України з лижних перегонів 16:57
У період з 20 по 24 січня у селі Яворів Львівської області відбувся Чемпіонат України з лижних перегонів серед осіб з порушеннями слуху.