Триває процес передачі медичних закладів у комунальну власність територіальних громад
Про шляхи збереження мережі районних медзакладів та забезпечення їх безперебійної роботи в умовах нового адміністративно-територіального устрою, йшлося 17 грудня на селекторі у Чернігівській облдержадміністрації.
Спільну нараду провели Міністерство розвитку громад та територій і Міністерство охорони здоров’я. Участь у ній взяли заступник голови Чернігівської ОДА Олександр Савченко, представники профільних департаментів та органів місцевого самоврядування.
За словами учасників обговорення, цей процес має відбуватися без особливих складнощів – районні ради приймають рішення про передачу медзакладів у комунальну власність громад, а громади приймають рішення про прийняття такого майна. Як правило, районні лікарні переходять у комунальну власність тих громад, на території яких вони розташовані. У Міністерстві охорони здоров’я та Національній службі здоров’я запевнили, що комунальні медичні заклади будуть отримувати фінансування за раніше укладеними зі Службою договорами. А громади мали б профінансувати утримання будівель лікарень, комунальні послуги.
– Облдержадміністрація постійно моніторить цей процес і завжди готова допомогти у вирішенні проблемних питань. Для нас головне завдання – забезпечити жителів Чернігівщини якісними медичними послугами, а для цього важливо зберегти мережу закладів охорони здоров’я, розвивати її та постійно підвищувати рівень медичної допомоги, – зазначив Олександр Савченко.
Загалом в області 81 заклад охорони здоров’я (15 – обласного підпорядкування, 17 – міського, 27 ЦПМСД, 22 ЦРЛ), з них передачі підлягає 48 медзакладів, які були у спільній власності територіальних громад районів і якими опікувалися районні ради. На сьогодні у комунальну власність громад вже передано 25 медзакладів, прийняті рішення про передачу ще 13 закладів, щодо десяти рішення будуть розглянуті найближчим часом.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
Атака дронів на Чернігів: є влучання в адмінбудівлі та постраждалі 12:04
У центрі Чернігова зафіксовано влучання безпілотного літального апарата в адміністративну будівлю. Про це повідомляє міська військова адміністрація.
Надзвичайні події в області за останню добу 09:59
Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 7 пожеж.
Спробувати професію на практиці: як у Чернігові змінюють підхід до профорієнтації 09:07
У закладах освіти міста Чернігова триває національне пілотування системи профорієнтації, яке реалізовує швейцарсько-український проєкт DECIDE разом із Міністерством освіти і науки України за підтримки управління освіти Чернігівської міської ради.
14 квітня: цей день в Україні і світі 09:00
День 1511 Російська агресія - Day 1511 Russian aggression
Поліція документує наслідки атак росіян на Чернігівщині 11:34
Вчора та сьогодні ворог вкотре атакував Чернігівську область безпілотниками. Інформація про постраждалих не надходила.