Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 15 липня, 23:42:19

Держпродспоживслужба попереджає: готуючись до Нового року і Різдва, не варто забувати про безпеку і пам’ятати про свої права

14.12.2020   12:34Агенцiя

У переддень новорічно-різдвяних свят Головне управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області закликає не ризикувати своїм здоров’ям і під час відвідування закладів торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами дотримуватися протиепідемічних заходів.

Слід потурбуватись про вибір безпечних новорічних атрибутів, як-то штучні ялинки та ялинкові прикраси.

Варто знати, що штучні ялинки не підлягають обов’язковій сертифікації, але вони повинні мати санітарно-епідеміологічний висновок Міністерства охорони здоров’я, який обов’язково вимагайте у продавця, обираючи штучну зелену красуню. Зверніть увагу, з якого матеріалу вона виготовлена. Якщо ялинка має неприємний запах - це свідчить про наявність токсичних речовин у матеріалі, з якого її виготовлено. Пам’ятайте, що безпечні штучні ялинки обробляють спеціальною речовиною, яка попереджає її загорання. Також слід перевірити міцність гілок та голочок.

Деякі батьки, аби вберегти дітей від травмування скляними ялинковими прикрасами, надають перевагу пластиковим або пінопластовим. Проте більшість ялинкових прикрас, виготовлених із пластику, мають низьку якість: зазвичай у них значно перевищена припустима норма вмісту шкідливих речовин, зокрема фенолу, свинцю, формальдегіду.

Хімічний склад ялинкової прикраси неможливо визначити візуально, проте є кілька ознак, які свідчать про вміст шкідливих речовин, зокрема неприємний запах та неякісне покриття фарбою або лаком, які можуть контактувати зі шкірою. Обираючи ялинкову прикрасу, проведіть по ній рукою та понюхайте. Блискітки і фарба не мають осипатися та залишатися на долонях.

Перше, що слід пам’ятати при купівлі товару – це розрахунковий документ, що підтверджує факт купівлі (потрібно взяти у продавця). Адже його наявність збільшує шанси захистити ваші права, як споживача. У документі має бути вказана дата продажу, назва суб’єкта господарювання, обсяг господарської операції із зазначеними маркою, моделлю та артикулом товару, що проданий, ціна товару.

Дотримуючись досить простих рекомендацій, можна бути впевненим, що Новорічні та Різдвяні свята не створять вам та вашим близьким жодних незручностей.

Коли ж у вас виникли будь-які проблеми у зв’язку з придбаним товаром, радимо звертатись до Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області, розташованого за адресою у Чернігові: вул. 1 Травня, 180. Кваліфіковані фахівці роз’яснять, порекомендують, нададуть допомогу у вирішення проблеми.

Останні новини Чернігівщини

Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23

14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.

У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41

Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.

За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07

Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.

Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35

13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".

Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11

Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини