Жителі Линовиці прагнуть долучитися до вирішення екологічних проблем громади
Линовицька громада належить до бюджетних донорів, тобто економічно успішних громад. Але наявне виробництво створює суттєве навантаження на навколишнє середовище, – така думка прозвучала під час семінару «Як громадськість може брати участь у формуванні екологічної політики громади та її реалізації», проведеного Сіверським інститутом.

Парадоксальна ситуація: Линовиця та громада в цілому мають прекрасні можливості для розвитку туризму та активного відпочинку –ставки, два старовинні парки (Якова де Бальмена, Жевахівщина), пов’язані з іменами видатних українських діячів, починаючи з Т.Г. Шевченка. Однак через господарську діяльність цей напрямок майже не розвинений. Отже як мінімізувати її шкідливий вплив, підняти туризм, рекреацію і одночасно не втратити виробництво.
Можливості для розв’язання цього подвійного ребусу привернули увагу 25 учасників зазначеного семінару, серед яких – місцеві підприємці, представники цукрового заводу та інші жителі с. Линовиці.
Відкрив семінар селищний голова Віталій Нестерко, який наголосив на важливості залучення мешканців громади до активної участі в її житті із залученням відповідних форм організації такої діяльності.
Далі мова про йшла громадянське суспільство, форми та механізми його участі (партисипації) в місцевому самоврядуванні. В інтерактивній формі учасники семінару спробували з’ясувати, які об’єднання з охорони навколишнього середовища можна створити, існуючі для цього законодавчі підстави та яку допомогу можуть надати органи місцевого самоврядування. На їхню думку, для громадських організації нема нічого неможливого в реалізації місцевих ініціатив, наприклад, у збереженні чистоти, відновленні привабливості природних об’єктів. Звернули увагу нас досвід сусідньої Польщі, де такі формі дуже розвинені.
Були розглянуті форми участі громадськості в розробці, реалізації місцевої екологічної політиці та проведенні громадського екологічного моніторингу.
За допомогою неформального опитування визначили найбільш хвилюючі мешканців громади проблеми:
1. Стан каскаду ставків на теренах громади.
2. Сезонні проблеми, повязані з виробництвом цукру на заводі.
3. Стан питної води та системи водогону в цілому.
4. Забруднення території побутовим сміттям.
Учасники семінару відзначили актуальність нової для них інформації, зокрема щодо впливу громадськості на вирішення екологічних проблем та міжнародний досвід. Вони виявили бажання на практиці спробувати нові методи, але водночас існує необхідність кращого інформування про стан екологічної ситуації, пошуку механізмів вирішення проблем зі сміттям, очищення ставків та залучення необхідних ресурсів.
НГО Сіверський Інститут Регіональних Досліджень
Останні новини Чернігівщини
Три школи Чернігівщини отримають майже 60 мільйонів гривень держсубвенції на модернізацію харчоблоків 11:38
У трьох закладах загальної середньої освіти області модернізують кухні за кошти держсубвенції. Відповідно до рішення Кабінету Міністрів від 25 червня 2025 року № 602-р на ці потреби спрямують близько 60 мільйонів гривень.
На Чернігівщині поліцейські оголосили підозри членам організованої злочинної групи, які організували роботу нарколабораторії промислових масштабів 11:16
Слідчі поліції Чернігівщини встановили факти злагодженої протиправної діяльності зловмисників у складі організованої злочинної групи.
Виконання бюджету у 2025 році: звіт за підсумками І кварталу 09:55
26 червня 2025 року на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради начальниця фінансового управління Олена Лисенко представила звіт про виконання бюджету Чернігівської міської територіальної громади за І квартал поточного року.
«Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги»: Чернігівщина з 2 медалями 09:32
Минулого тижня завершилися спортивні змагання «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги» сезону 2024/2025 років.
У Чернігові поліцейські оперативно затримали грабіжника 08:49
Співробітники кримінальної поліції Чернігівського райуправління поліції «за гарячим слідом» встановили 24-річного чоловіка, причетного до відкритого заволодіння мобільним телефоном з ломбарду в Чернігові.