Перевірено стан електромереж та справність генераторів у "ковідних" лікарнях області
Якою є ситуація в закладах охорони здоров’я Чернігівської області, до яких госпіталізують таких пацієнтів, упродовж останніх днів перевіряли перший заступник голови Чернігівської ОДА Віталій Загайний та заступник голови Чернігівської ОДА Олександр Савченко спільно з директорами профільних департаментів та структурних підрозділів облдержадміністрації.
![](/uploads/28250-m.jpg)
У рамках робочих поїздок посадовці проінспектували всі 18 лікарень, що мають укладені договори з НСЗУ за пакетом “Стаціонарна допомога пацієнтам з коронавірусною хворобою COVID-19”.
За словами першого заступника голови Чернігівської ОДА Віталія Загайного, моніторинг показав, що медзаклади Чернігівщини належним чином готові надавати кисневу підтримку важкохворим пацієнтам, навіть у разі непередбачуваних ситуацій.
- Ми проінспектували роботу генераторів та поспілкувалися із працівниками лікарень, які працюють із електроносіями. В цілому мережі утримуються в належному стані і здатні витримати навантаження. Генераторами забезпечена кожна лікарня. І це надважливо у сьогоднішній ситуації. Адже у критичний момент жодна помилка чи гаяння часу неприпустимі. Саме від цього може залежати життя людини, - наголосив Віталій Загайний.
Як відомо, нещодавно у Прилуцькій ЦМЛ виникла майже критична ситуація - сталося коротке замикання електромереж, через що було знеструмлене терапевтичне відділення. На той час там перебували 36 хворих на коронавірусну хворобу. Пацієнтів оперативно перевели до інших відділень лікарні і продовжили надавати необхідну медичну допомогу.
Слід зазначити, що стан «ковідних» лікарень – облаштування, забезпечення ШВЛ-апаратами та кисневими концентраторами, наявність ЗІС та медикаментів, знаходяться під постійним контролем Чернігівської ОДА. Відповідні перевірки та збір інформації щодо забезпеченості медзакладів проводяться регулярно, починаючи з травня 2020 року.
Нагадаємо, на сьогодні в Чернігівській області медичну допомогу коронавірусним хворим надають 18 лікарень, у яких розгорнуто 1340 ліжко-місць.
Станом на 4 грудня загальний рівень забезпеченості лікарень киснем становить майже 50%. На штучній вентиляції легень перебуває 16 пацієнтів, періодичну кисневу підтримку отримують 392 «ковідних» хворих.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.