Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 02:47:20

У Чернігівській ОДА обговорили діяльність природних парків

27.11.2020   09:06Агенцiя

25 жовтня у Чернігівській ОДА провели онлайн-засідання під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Олександра Савченка, в ході якого проаналізували діяльність природних парків та обговорили плани на 2021 рік.

У нараді взяли участь представники парків, Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації, Державної екологічної інспекції у Чернігівській області, Деснянського басейнового управління водних ресурсів, Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Характерна риса природних парків – унікальні ландшафти, різноманіття рослинного і тваринного світу, що зустрічаються у тій чи іншій місцевості. Такі природні території знаходяться під особливою охороною держави. Це дає можливість забезпечити екологічну рівновагу, компенсувати вплив людини на довкілля та зберегти принаймні частину природи у первозданному вигляді.

- Важливо об’єднувати зусилля органів державної влади, місцевого самоврядування, адміністрацій парків та населення для збереження цінних до заповідання територій, покращення їх стану та недопущення втрати їх значущості, - зауважив Олександр Савченко.

Серед питань, розглянутих на засіданні - функціонування природних парків, які мають спеціальну адміністрацію, утворену відповідними органами. У переліку таких об’єктів - два національні природні парки – Ічнянський та Мезинський, дендропарк «Тростянець», три регіональні ландшафтні парки (РЛП) – «Міжрічинський», «Ніжинський» та «Ялівщина».

Зокрема, органом управління Ічнянського та Мезинського національних природних парків є Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, а дендропарку «Тростянець» – Національна академія наук України. Органом управління комунальних закладів «РЛП «Міжрічинський» та «РЛП «Ялівщина» є Департамент екології та природних ресурсів, а комунальний заклад «РЛП «Ніжинський» у підпорядкуванні Ніжинської районної ради.

Представники парків прозвітували про проведену роботу та окреслили ряд проблемних питань. Серед яких – недостатність фінансування, що ускладнює проведення природоохоронних заходів, необхідних для захисту та збереження зелених насаджень. На погіршення фінансового стану паркових зон також значно вплинула "коронакриза" - карантинні обмеження унеможливили проведення екскурсій, які були одним з джерел наповнення спеціальних фондів парків.

Актуальним залишається й кадрове питання. Через нестачу спеціалістів досить важко знайти кваліфікованих екскурсоводів та персонал для виконання поточної роботи в адміністрації парку.

Окремо розглянули результати перевірок, проведених Державною екологічною інспекцією Чернігівської області у 2020 році. Зокрема, в ході перевірок Ічнянського і Мезинського національних природних парків суттєвих порушень виявлено не було. У 2021 році планується проінспектувати діяльність комунальних закладів «РЛП «Міжрічинський» та «РЛП «Ялівщина».

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.