Демографічна ситуація в Чернігівській області. ДОВІДКА
На 1 жовтня 2020 року чисельність наявного населення Чернігівської області, за оцінкою, становила 982,1 тис. осіб, з яких 66% проживали в міських поселеннях.
З початку року кількість жителів зменшилася на 9,2 тис. осіб.
У січні–вересні 2020 року на Чернігівщині з’явилися на світ 4450 малюків (2235 хлопчиків та 2215 дівчаток). Дві третини дітей народилися в міських родинах. На кожну тисячу населення припадало 6 новонароджених. У межах області показник народжуваності коливався від 4‰ в м. Новгороді-Сіверському, Коропському та Талалаївському районах до 7,3‰ в Чернігівському.
Майже половина породіль (46%) народили первістків, 38% – стали мамами вдруге, а кожна шоста жінка народила третю й більше за рахунком дитину (з них дві жінки народили одинадцяту за рахунком дитину та одна – дванадцяту).
Середній вік матері на час народження дитини склав 29 років. Кожен четвертий малюк народжений жінками, які не перебували в зареєстрованому шлюбі.
Протягом січня–вересня на Чернігівщині зареєстрували шлюб 2760 подружніх пар. Серед тих, хто одружився, вперше вступили до шлюбу 64% жінок та 68% чоловіків. Середній вік нареченої становив 32 роки, нареченого – 34 роки.
З початку року в області померли 13323 особи (6514 чоловіків та 6809 жінок). Рівень смертності становив 18 померлих у розрахунку на 1000 осіб наявного населення. Середній вік померлих чоловіків – 67 років, жінок – 77 років.
Головне управління статистики у Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
ДБР повідомило про підозру двом лісникам на Чернігівщині, які організували незаконні рубки на майже 10 млн гривень 12:01
Захист державного майна та природних ресурсів є одним із пріоритетів роботи Державного бюро розслідувань. Незаконна вирубка лісу завдає прямої шкоди бюджету й довкіллю, тому кожен такий факт отримує принципову правову оцінку.
Катерина Богатирьова здобула бронзу на Austria Open 2026 з тхеквондо 11:49
Нещодавно у австрійському місті Інсбрук відбулись міжнародні рейтингові змагання з олімпійського тхеквондо Austria Open 2026(G1) у яких взяли участь понад 1600 спортсменів з 35 країн світу.
Ворог намагається завербувати українців для реєстрації російських терміналів Starlink. СБУ застерігає: за це передбачена кримінальна відповідальність 11:45
Служба безпеки України активно протидіє спробам рф завербувати українців для незаконної реєстрації систем Starlink.
Поліція Чернігівщини перекрила два канали збуту наркотиків та психотропних речовин 11:43
У рамках масштабної Всеукраїнської спецоперації Нацполіції «Рубікон» поліцейські припинили діяльність двох каналів збуту наркотиків та психотропів на Чернігівщині. Наркоділків затримано у процесуальному порядку. Поліція вилучила розфасовані партії наркотиків та психотропних речовин.
У профтесі в Куликівці відремонтували укриття та перейшли на очне навчання 11:41
У Куликівському професійному аграрному ліцеї провели офіційне відкриття оновленого сховища. Проєкт реалізували спільними зусиллями Латвії, Бельгії, Шотландії і Канади під керівництвом ГО «Всеукраїнська ліга українських жінок».