Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 24 червня, 03:23:45

Проведено спільну нараду правоохоронних та контролюючих органів щодо протидії незаконним порубкам лісу та тіньовому обігу деревини

19.11.2020   17:21Агенцiя

19 листопада, під головуванням керівника Чернігівської обласної прокуратури Сергія Василини, проведено спільну нараду за участі керівників правоохоронних органів та органів державного контролю області, місцевих прокурорів, які долучилися до роботи у режимі відеоконференцзв'язку.

«На обговорення винесено надзвичайно актуальне для регіону питання – протидія незаконним порубкам лісу та тіньовому обігу деревини. Умисне і систематичне знищення лісових ресурсів у державі є однією з найбільших проблем, враховуючи, що неконтрольоване вирубування лісів досягає критичного рівня» - зауважив Сергій Василина.
Очільник прокуратури відмітив, що привабливість вказаного природного ресурсу для господарюючих суб’єктів та приватних осіб, обумовлює чисельні неправомірні посягання на лісові масиви. У лісах поширені факти самовільних рубок, пошкодження та знищення лісових насаджень, крадіжок лісопродукції, незаконного зайняття земель лісового фонду. Водночас, безконтрольно функціонують лісопильні і деревообробні цехи.

Упродовж двох років поспіль самовільними порубками завдано збитків на суму 7,3 млн грн, однак належних заходів щодо їх стягнення контролюючими органами не вжито.

Ураховуючи такий стан, прокурорами започатковано практику стягнення збитків, заподіяних незаконними порубками невстановлених осіб, з постійних лісокористувачів. Така позиція обласної прокуратури підтримана Верховним Судом.

Також не є задовільними і результати роботи правоохоронних органів з виявлення, розкриття та розслідування кримінальних правопорушень у сфері незаконних порубок лісу та тіньового обігу деревини.

Тому, на нараді наголошено вимогу щодо вжиття дійсно дієвих заходів до встановлення походження вилученої продукції, місць незаконної порубки лісу та осіб, причетних до протиправної діяльності.

Своє бачення у взаємодії та вирішенні піднятих питань висловили також керівники силових відомств та органів контролю.

Підводячи підсумки, керівник обласної прокуратури відмітив, що для локалізації небезпечних процесів необхідним є вжиття узгоджених, консолідованих дій та прийняття рішень усіма правоохоронними та контролюючими відомствами.

Як результат, учасники наради визначили ряд першочергових заходів, спрямованих на попередження та протидію злочинам у сфері лісокористування.
                       
Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 15 нових випадків COVID-19

Виявлено 15 нових випадків COVID-19 17:47

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 23 червня в області зафіксовано 15 нових випадків COVID-19.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 1587 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 1587 осіб 13:32

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 23 червня області щеплено першою та другою дозою 54 457 людей.

Юні таланти отримали свідоцтва про завершення курсу письменницької майстерності

Юні таланти отримали свідоцтва про завершення курсу письменницької майстерності 13:30

У бібліотеці ім. М. Коцюбинського відбулося урочисте вручення сертифікатів випускникам дитячої літературної школи «Кошлатий Борушко».

Упродовж минулої доби рятувальники ліквідували 6 пожеж

Упродовж минулої доби рятувальники ліквідували 6 пожеж 11:24

Упродовж минулої доби підрозділами Головного управління ДСНС України у Чернігівській області ліквідовано 6 пожеж, з яких 1 виникла на об'єкті, 1 в житловому секторі, 1 на транспорті та 3 в природних екологічних системах.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини